Oszuści znów w natarciu

Policjanci z Drezdenka prowadzą sprawę oszustwa do jakiego doszło 1 marca na terenie tego miasta. Sprawa jest bardzo bulwersująca, ponieważ ofiarą przestępstwa jest 86-latka, która uwierzyła w fałszywą historię o wypadku syna i przekazała oszustom przez okno mieszkania 46 tysięcy złotych. 

W środę /1 marca/ do 86-letniej mieszkanki Drezdenka zadzwoniła kobieta, która zdenerwowanym głosem poinformowała, że jest jej synową i dzwoni, ponieważ syn 86-latki miał poważny wypadek drogowy. Aby sprawca wypadku uniknął poważnych konsekwencji prawnych, potrzebna jest pomoc adwokata, którego usługi są bardzo drogie. Starsza kobieta zadeklarowała, że ma 46 tysięcy złotych i tyle może przekazać, aby pomóc synowi. Oszustka zgodziła się. Poinformowała, że pod okno mieszkania kobiety przyjdzie adwokat i jemu należy przekazać pieniądze. Nieświadoma niczego 86-latka zrobiła wszystko tak jak poinstruowała ją kobieta podszywająca się pod synową. Starsza pani zorientowała się, że stała się ofiarą przestępców dopiero, kiedy skontaktowała się ze swoją rodziną i okazało się, że syn nie miał żadnego wypadku i nie potrzebował pomocy adwokata.

– Podany przykład, to kolejne potwierdzenie bezwzględności oszustów, że nie mają najmniejszych oporów, aby bogacić się kosztem ludzi starszych, często samotnych. Dlatego przypominamy, aby zachować czujność i rozmawiać z seniorami w swoich rodzinach, jak nie stać się ofiarą przestępców – informuje Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

materiały prasowe KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content