Uwaga na fałszywe e-maile

Coraz częściej drezdenecki  i gorzowski sanepid otrzymują sygnały od osób, które dostały fałszywe e-maile rzekomo wysłane  z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku. 

Przed otwarciem wiadomości e-mail należy zweryfikować prawidłowość adresu:

– szczegółowo przyjrzeć się adresowi nadawcy (nie tylko  nazwie, ale kompletnemu adresowi i domenie – części znajdującej się po „@”)

– prawidłowa domena to @wsse.gorzow.pl lub @pssedrezdenko.pl

– w celu weryfikacji należy np. naprowadzić kursor myszy na nazwę nadawcy (powinien wyświetlić się prawdziwy adres, z którego została wysłana wiadomość)

– w przypadku widocznych innych lub dodatkowych znaków oraz wystąpienia formy innej niż @wsse.gorzow.pl lub @pssedrezdenko.pl prosimy zachować ostrożność i nie otwierać wiadomości

– w przypadku wątpliwości prosimy o telefoniczne potwierdzenie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drezdenku  faktu wysłania e-maila.

Fałszywe e-miale  mogą zawierać pliki lub linki zainfekowane i grożące infekcją sieci lub poczty.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gorzowie Wlkp. oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Drezdenku nie mają  możliwości zablokowania rozsyłania fałszywych wiadomości, ponieważ wysyłane e-maile na żadnym etapie nie mają styczności z naszym systemem pocztowym. Wykorzystane zostały nasze adresy mailowe lub dane pracowników, które są ogólnie dostępne.

wsse

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content