Zatrzymani za kradzież i włamanie w Strzelcach

Strzeleccy policjanci zatrzymali osoby odpowiedzialne za kradzież i włamanie. Przestępstwa miały miejsce w ostatnich dniach na terenie Strzelec Krajeńskich. Łupem sprawców padały m.in. elektro-narzędzia i arkusze blachy. Dzięki skutecznej pracy kryminalnych zatrzymani nie unikną odpowiedzialności, a skradzione rzeczy udało się odzyskać. O dalszym losie osób odpowiedzialnych ze te przestępstwa decydował będzie sąd.

W środę /24 października/ policjanci dostali zgłoszenie od pokrzywdzonego o kradzieży z włamaniem do garażu. Do przestępstwa doszło na jednej z ulic w Strzelcach Krajeńskich. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że sprawca zabrał narzędzia i inne cenne rzeczy, których wartość to ponad 1.5 tys. złotych. Okazało się również, że w dwóch kolejnych garażach są uszkodzone kłódki, co świadczyło o kolejnych próbach włamania. Praca, którą kryminalni wykonali na miejscu pozwoliła jeszcze tego samego dnia wytypować i zatrzymać 22-latka, łączonego ze sprawą. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do stawianych zarzutów. Cześć skradzionych rzeczy już udało się odzyskać.

Kolejną sprawą, którą kryminalni wyjaśnili jest kradzież blachy aluminiowej o wartości niemal 2 tys. złotych na szkodę właściciela jednej ze strzeleckich firm. Do przestępstwa w tym przypadku doszło kilkanaście dni temu. Właściciel zgłosił sprawę policji, po tym jak znalazł arkusz skradzionej blachy na punkcie skupu złomu. Kila godzin po zgłoszeniu kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o tę kradzież. Obaj przyznali się do winy grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content