Z betonówki asfaltówka

Miasto wybrało firmę, która wyremontuje starą betonową drogę między dwoma blokami w Bobrówku. Gmina na ten cel zdobyła dofinansowanie z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Chodzi o bloki na końcu wsi. To spore osiedle, na którym mieszka kilkadziesiąt rodzin. Budynki okala betonowa, spękana jezdnia wybudowana za czasów PGR-ów. Na pierwszy ogień pójdzie najgorszy odcinek między dwoma pierwszymi blokami od strony Strzelec. To tzw. podkowa. Zadanie wycenione było na blisko 370 tys. zł, a w przetargu najtańszą ofertę przedstawiła firma Kamila Tołkacza – 345 tys. zł. – Niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcą – informuje Urząd Miejski. 

W planie jest zerwanie istniejących płyt, wylanie masy asfaltowej oraz dobudowa w niektórych częściach chodników.   

Na ten cel magistrat pozyskał 241 tys. zł z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w ramach wsparcia miejscowości, w których dawniej funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.  

Przypomnijmy, że pod koniec roku z tej samej puli instytucja przyznała miastu 180 tys. zł na remont szatni sportowej w Buszowie. 

– Mieszkańcy od lat dopominali się o ten remont. Jednak będę apelował, by w drugim etapie gmina wykonała dokumentacje i np. w przyszłym roku wyremontowała także drogę do dwóch kolejnych bloków. Z tego co wiem, jest taki plan – mówi sołtys Robert Butkiewicz.

Oko

You may also like...

Skip to content