Na podium

9 i 10 czerwca odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. W tym roku sygnaliści myśliwscy z całego kraju spotkali się w Radzyminie, gdzie wspólnie muzykując celebrowali 100-lecie powstania Polskiego Związku Łowieckiego. Strzelczanin Hubert Jurczyszyn zajął 2. miejsce. 

W pierwszym dniu imprezy odbyły się przesłuchania ponad 120 solistów zakwalifikowanych z konkursów regionalnych, w podziale na różne klasy konkursowe różniące się stopniem zaawansowania. Aż 50 trębaczy zaprezentowało swoje umiejętności w klasie A-mistrzowskiej. Zwycięzcą w konkursie solowym został Hubert Keller z województwa Pomorskiego, zaś drugie miejsce wywalczył strzelczanin Karol Jurczyszyn reprezentujący Koło Łowieckie Knieja w Strzelcach Kraj. Strzelczanin od wielu lat plasuje się w ścisłej czołówce sygnalistów w kraju. Otrzymał on także wyróżnienie za zajęcie 2. miejsca w klasyfikacji myśliwych biorących udział w festiwalu.

Drugiego dnia prezentowały się zespoły. Niemałymi osiągnięciami może się również pochwalić Zespół Trębaczy Myśliwskich „Gorzowska Knieja”, którego kierownikiem jest Karol Jurczyszyn, a w składzie zespołu gra m.in. Tomasz Sywiec – mieszkaniec Gościmca i pracownik Nadleśnictwa Strzelce Kraj. Zespół Gorzowska Knieja zajął w tym roku 3. miejsce w Konkursie Muzyki Myśliwskiej (w klasie rogów myśliwskich – MB) oraz 2. miejsce w konkursie na najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego klasy MB, którym w tym roku był „Hejnał Polskiego Związku Łowieckiego”.

Gorzowska Knieja od lat prezentuje bardzo wysoki poziom muzyczny wśród krajowych zespołów sygnalistów myśliwskich. Dzięki temu gorzowscy trębacze otrzymali zaproszenie do udziału w koncercie z okazji Jubileuszu 100-lecia PZŁ, który odbył się w maju na scenie Filharmonii Narodowej w Warszawie. W uznaniu osiągnięć podczas ostatnich trzech edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej zespół Gorzowska Knieja otrzymał także nominację jako jeden z 4 zespołów polskich do reprezentowania kraju podczas IV Mistrzostw Europy Sygnalistów Myśliwskich, które odbędą się w dniach 6-8 października 2023 r. w miejscowości Suhl w Niemczech.

red., kj

You may also like...

Skip to content