Zebranie w ROD Piastowski

12 marca ROD „Piastowski” miał zebranie sprawozdawcze. Co ustalono? 

Tym razem wyborów nowych władz nie było, ponieważ kadencja została przedłużona na rok. – Omówiliśmy, co zarząd zrobił, poinformowaliśmy o planach na ten rok – mówi prezes Marek Adamus. I tak w 2022 r. zmodernizowano hydrofornię, co kosztowało ponad 31 tysięcy zł. Jako jedyny ogród w okręgu gorzowskim „Piastowski” dostał dofinansowanie unijne w wysokości 135 tysięcy zł. – Pieniądze przeznaczymy na założenie monitoringu, odtworzenie stawu, utworzenie kwietnej łąki. Zadrzewimy również teren wokół stawu – wyjaśnia Marek Adamus. 

Wyróżniono 11 działkowców za wzorowe prowadzenie działek. Bony w wysokości 100 zł otrzymali: Roman Borysowski, Tadeusz Leśkiewicz, Elżbieta Paluta, Maria i Stanisław Kozerscy, Barbara i Stanisław Bębenkowie, Mirosława Wysocka, Grażyna Mazurek, Aldona i Jan Ciepli, Jadwiga Kowalewska, Maria i Adam Szczechowscy, Stanisława i Eugeniusz Klepaccy. 

Ustalono opłaty, jakie będą obowiązywać w tym roku. Za dzierżawę działki będzie to kwota 335 zł, natomiast maksymalna stawka z mediami to 369 zł. Rezygnację z pełnienia funkcji w zarządzie zapowiedzieli prezes oraz sekretarz. – Martwi frekwencja na zebraniach. Na 600 członków na zebrania przychodzi niecałe 50 osób. Frekwencja z roku na rok spada – zauważa Marek Adamus. Kontrowersje działkowców budzi też kwestia wywożenia odpadów bio. Zgodnie z przepisami na działkach bio powinno się zagospodarować na kompostowniku, tymczasem niektórzy uważają, że działkowcy to osoba prywatna, a nie przedsiębiorca i powinni mieć możliwość wywiezienia odpadów na PSZOK. 

Rt 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content