Ponownie to zrobiła

11 marca w Rybniku odbyły się  II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell IKMF – 

Rybnik 2023, podczas których reprezentantka Lubuskiego Klubu Kettlebell Aurelia Komo-Libio uzyskała pierwsze miejsce na podium, tym samym ustanowiła nowy rekord Polski. 

 

Aurelia Komo-Libio zdobyła 1. miejsce w kategorii open kobiet 60-70 kg i tym samym ustanowiła nowy rekord Polski w pięcioboju kettlebell z wynikiem 1410 punktów.

– Znowu to zrobiłam, zdobyłam I miejsce na  II Mistrzostwa Polski Pięcioboju Kettlebell IKMF – 

Rybnik 2023. Pobiłam własny rekord i rekord Polski, zdobywając 1410 punktów – mówi Aurelia Komo-Libio. – Przyznam nieskromnie, że dobra jestem w tej dziedzinie sportu. Kiedyś trudno mi było to przyznać, zawsze ujmowałam sobie osiągnięć. Dziś z perspektywy czasu jestem dumna z siebie i wdzięczna za talent, który posiadam, siłę, predyspozycje i wytrwałość – stwierdza zawodniczka. Pięciobój to bardzo wymagająca dyscyplina sportu polegająca na wykonaniu każdego boju z wybranym przez siebie ciężarem, lecz z określoną maksymalną ilością powtórzeń. Poziom wytrenowania i przygotowania technicznego zawodników stał na na najwyższym poziomie. – Zdobycie najwyższego stopnia podium  i ustanowienie nowego rekordu Polski, który jest na wysokim, światowym poziomie to powód do dumy i ogromnej satysfakcji, ale jak to w świecie sportu bywa, nie można osiadać na laurach tylko nadal ciężko i wytrwale pracować – przyznaje medalistka. – Poziom zawodników był na wysokim poziomie, ja mam przewagę w postaci stażu w tym sporcie,  a to jest bardzo istotne. Pięciobój to bardzo wyczerpująca dyscyplina z tego względu, że na pomoście muszę stać 30 min (6 minut pracy, 5 minut przerwy), ale też wymagająca, bo przygotować trzeba 5 różnych boi, które technicznie różnią się od siebie. Ja osobiście bardzo ją lubię ze względu na różnorodność.  Mam swoje mocne strony, ale też i widać moje braki, nad którymi muszę popracować – wyjaśnia.  

Za 2 tygodnie kolejne starcie na Mistrzostwach Polski Kettlebell Lifting 2023, w których Aurelia Komo-Libio weźmie udział, a za 5 tygodni wystąpi w pierwszym etapie Mistrzostw Świata w Pięcioboju na 2 kettle w Belgii. 

AL

Fot. Aurelia Komo-Libio

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content