KOMPUTERY NIEBAWEM TRAFIĄ POD STRZECHY

Gmina otworzyła przetarg na dostarczenie komputerów w ramach grantów – Wsparcie dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. Jak tylko zostaną dopełnione formalności – sprzęt będzie rozdawany zainteresowanym.

To program rządowy finansowany z pieniędzy europejskich. Mieszkańcy każdej z gmin, w której dawniej funkcjonowały PGR mogli składać wnioski na zakup komputerów, które będą wykorzystywane do nauki. Pandemia pokazała, że bez cyfryzacji ani rusz.
W naszej gminie funkcjonowało najwięcej PGR-ów w zachodniej Polsce, dlatego też beneficjentów było bardzo wielu. Łącznie zapotrzebowanie zostało złożone na – 111 komputerów stacjonarnych, 695 laptopów oraz 27 tabletów.
Z tego powodu postępowanie przetargowe nie należało do łatwych, stąd przesunięcia terminowe. Jednak 27 lipca magistrat otworzył oferty i najkorzystniejsza mieści się w pieniądzach, które samorząd otrzymał – ponad 2 mln zł. To oznacza, że wszyscy wnioskodawcy otrzymają komputer, laptop lub tablet.

Łącznie zapotrzebowanie zostało złożone na – 111 komputerów stacjonarnych, 695 laptopów oraz 27 tabletów.

– Do 5 sierpnia trwała weryfikacja złożonych ofert pod kątem merytorycznym, czy sprzęt odpowiada zamówieniu i czy załączono wymagane dokumenty. Od wysłania zawiadomienia o wyborze oferty musi, zgodnie z prawem upłynąć 10 dni, w czasie których firmy startujące mogą się odwołać od wyniku przetargu – informuje Adam Roszak z Urzędu Miejskiego.
I dodaje, że po tym okresie podpisana zostanie umowa z wykonawcą.
Można to zrobić najszybciej po 19 sierpnia.
Komputery będą wydawane po dostarczeniu ich przez wybraną firmę, która zgodnie z umową ma na to dwa miesiące od podpisania umowy. Czyli teoretycznie do połowy października. Być może sprzęt zostanie dostarczony wcześniej lub będzie do gminy docierał etapami.
– Wszyscy wnioskodawcy zostaną poinformowani przez urząd o terminie jego odbioru. Będzie to kontakt telefoniczny, a jeśli ten nie będzie możliwy, to wyślemy pismo – dodaje A. Roszak.
Zgodnie z warunkami grantu komputery muszą być użytkowane przez wnioskodawcę w okresie 2 lat, a gmina ma prawo kontrolowania wykorzystania sprzętu.

red

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content