MARIUSZ GIL PONOWNIE NAJLEPSZY

Mistrzostwa Polski w Gościęcinie, które odbyły się 8-9 stycznia były najważniejszym startem w sezonie dla strzelczanina Mariusza Gila, który został najlepszym kolarzem wśród najmłodszych mastersów.

Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) wywalczył w Gościęcinie tytuł mistrza Polski w kolarstwie przełajowym. Był najlepszy wśród najmłodszych mastersów i powtórzył swój sukces sprzed roku z Włoszakowic. – Start w Mistrzostwach Polski był moim celem i najważniejszym startem w sezonie. To dla mnie ważne wydarzenie i bardzo sentymentalne, gdyż jedenaście lat temu właśnie w Gościęcinie zdobyłem po raz trzeci tytuł mistrza Polski w przełajach w elicie mężczyzn – mówi Mariusz Gil. – Bardzo się cieszę z kolejnego tytułu Mistrza Polski. Gościęcin okazał się być dla mnie kolejny raz szczęśliwy – dodaje.
Strzelczanin przyznaje, że musiał się trochę namęczyć, by wygrać rywalizację najmłodszych mastersów. – Byłem dobrze przygotowany, choć na pierwszej rundzie popełniłem kilka błędów technicznych i musiałem gonić uciekającego mi rywala. Wiedziałem jednak, że jestem w dobrej dyspozycji – relacjonuje Mariusz Gil. – Na drugim okrążeniu odrobiłem stratę i po chwili jechałem już sam na czele. Kolejne trzy rundy kontrolowałem wyścig – dodaje.
AL

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content