Zmiana u kombatantów

W sierpniu w strzeleckim oddziale Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Z funkcji prezesa zrezygnowała Emilia Muchewicz.

Porucznik w stanie spoczynku Emilia Muchewicz prezesem była nieprzerwanie od 1974 roku. W strukturach związku działa jednak znacznie dłużej. – W tym roku kończę 95 lat. Rezygnuję z funkcji prezesa, ponieważ stwierdziłam, że najwyższy czas na odpoczynek – mówiła Emilia Muchewicz. 

Funkcję prezesa objął Adam Szczaus, harcmistrz i pedagog. Związek Kombatantów z roku na rok liczy coraz mniej członków. Obecnie jest ich kilkunastu i w większości to wdowy lub wdowcy po kombatantach. Uszczuplenie szeregów Związku obserwuje się w każdym mieście, związane jest to oczywiście z upływającym czasem. – Bardzo ważne jest, byśmy pamiętali o tych, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym kraju. To oni nam wywalczyli tę wolność, nie pozwólmy o nich zapomnieć – mówił obecny na zebraniu Jerzy Wernerowski, prezes Gorzowskiego Regionalnego Stowarzyszenia Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. 

Rt

Emilia Muchewicz, druga od prawej, była sanitariuszką na froncie II wojny światowej. Od lat 70. działa w Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content