Fundacja pomaga sadzić drzewa

W grudniu na terenach wiejskich naszej gminy zasadzono 100 klonów. To efekt współpracy Fundacji Natura Polska z Urzędem Miejskim.

 

Fundacja Natura Polska jest organizacją pozarządową, która wspiera działania z zakresu ochrony środowiska, turystyki, kultury i sportu.  Realizuje także sporo projektów promujących ekologię. Jeden z nich wdraża z naszą gminą. – To drobne działania obejmujące gminę Strzelce Krajeńskie. Objęły nasadzenia 100 sztuk buków w Brzozie. W połowie roku wykonamy też mural około 40 m2 w ciągu garaży w Strzelcach Krajeńskich  W grudniu przedstawiliśmy Urzędowi Miejskiemu  propozycję treści na mural – tłumaczy prezes Fundacji Tomasz Żółkiewicz. 

– Po unijne środki nie zawsze mogą sięgać samorządy. Często konkursy są tylko dla Fundacji. Dlatego weszliśmy we współpracę z Naturą Polską – wyjaśnia sekretarz Mateusz Karkoszka. –   Nie ponosimy żadnych kosztów. Bo fundacje mają konkursy bez wkładów własnych. Są więc z nich same korzyści – dodaje. 

Rt

fot. Natura Polska

Sadzenie nowych drzew to ekologiczny trend, który jest coraz popularniejszy wśród inicjatyw lokalnych 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content