Stypendia dla pielęgniarek i pielęgniarzy – ruszył nowy nabór

Ruszyła druga edycja programu „Pielęgniarka”. Do Starostwa mogą zgłaszać się zainteresowani, którzy chcą podjąć studia pielęgniarskie.

Odbyło się już spotkanie maturzystów w szpitalu w Drezdenku. Wyglądało ono podobnie jak w poprzedniej edycji. Tym razem zostały zaproszone wszystkie osoby zainteresowane rozpoczęciem studiów na kierunkach medycznych. Chętni mogli zobaczyć, jak wygląda codzienna praca w lecznicy. Nabór będzie trwał do końca października. Kryteria przyjmowania i kwota stypendium są takie same jak w ubiegłym roku. – Na dziś przyjmujemy wszystkich bez limitu – mówi wicestarosta Paweł Antczak.

Z pierwszej edycji skorzystały trzy osoby. Przez cały okres nauki studenci otrzymują 500 zł brutto stypendium, które wypłacane będzie przez 9 miesięcy w ciągu roku akademickiego. Warunkiem otrzymania takiej pomocy jest bycie studentem pielęgniarstwa oraz zobowiązanie się po zakończeniu nauki do pracy przez okres 24 miesięcy w Szpitalu Powiatowym w Drezdenku. Jeśli po podpisaniu umowy stypendialnej student nie wywiąże się z obowiązujących warunków, stypendium będzie musiał zwrócić.

jc

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content