Ciężarówki nie powinny tak parkować

Auta ciężarowe nie powinny stać w mieście na parkingach przeznaczonych dla osobówek. W Strzelcach w kilku miejscach są tak parkowane. Spytaliśmy policję, czy zamierza ten problem rozwiązać. 

Szczególnie w weekendy kierowcy ciężarówek zajmują miejsca w samym sercu Strzelec. Zgodnie z przepisami nie mogą tego robić, a dodatkowo w mieście od lat wyznaczony jest darmowy parking dla dużych aut przy ul. Wodociągowej (naprzeciwko dawnego POM-u). Jest też płatny przy stacji BP. Jednak nie każdy chce z nich korzystać, bo zapewne piesze dojście do domu może stanowić problem…

Problem ten zgłaszany przez mieszkańców bardzo często występuje na ul. Katedralnej (odcinek od wjazdu z ul. Północnej). O sprawę zapytaliśmy strzeleckich stróżów prawa, którzy po naszej interwencji zaczęli reagować. – Tylko w jeden weekend policjanci wystawili dwa wezwania do wstawiennictwa się w jednostce policji w związku z wymienioną w pytaniu sprawą. W jednym przypadku skierowany został wniosek o ukaranie kierowcy pojazdu ciężarowego – informuje st. asp. Tomasz Bartos, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. I dodaje: – Patrole są i będą zadaniowane w taki sposób, aby wyeliminować w przyszłości te nieprawidłowości.  

Oko 

You may also like...

Skip to content