Filip Szałek ze stypendium sportowym

20 lutego w WOSiR w Drzonkowie odbyła się uroczystość podsumowania współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za rok 2019. Wśród stypendystów marszałka województwa lubuskiego znalazł się wychowanek LKS POM Strzelce Krajeńskie Filip Szałek.

 Na ten rok Urząd Marszałkowski przyznał 54 stypendia sportowcom reprezentującym 22 lubuskie kluby na łączną kwotę 200 tys. zł. Finalista Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Filip Szałek, reprezentant LKS POM Strzelce Krajeńskie, znalazł się na liście stypendystów.

Stypendia sportowe marszałka przyznawane są od 2008 r. od tego czasu wsparciem finansowym zostało objętych blisko 500 wybitnie uzdolnionych sportowców naszego województwa. Zgodnie z nowymi zasadami, obowiązującymi od 2018 roku, stypendia przeznaczone są dla zawodników w kategoriach wiekowych junior młodszy, junior, młodzieżowiec, a także sportowców w pierwszym roku kategorii senior oraz osób niepełnosprawnych za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym, którzy są członkami klubów sportowych zarejestrowanych na terenie województwa lubuskiego. Jak dobrze wiemy, Filip Szałek zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski ze startu wspólnego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady, która miała miejsce w lipcu 2019 roku w naszym mieście i tym samym spełnił kryterium, by otrzymać stypendium.

AL, ZS 26.02.2020

fot. archiwum prywatne

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content