Drugi wynik na koronawirusa u dziecka z powiatu wyszedł negatywny

Z naszą redakcją skontaktowała się mama dziecka z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, u którego w środę 25.03.2020 r. zdiagnozowano koronawirusa. – Dziecko miało robiony drugi raz test na obecność koronawirusa i wyszedł on negatywny – mówi mama.

Rzecznik prasowy wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły potwierdza. – Pierwszy wynik był pozytywny, drugi pobrany w Poznaniu wyszedł negatywny, co jeszcze oficjalnie nie oznacza, że dziecko jest zdrowe, ponieważ zgodnie z procedurami po 48 godzinach pobrany musi zostać kolejny wymaz, będzie zrobiony trzeci test i to od niego zależy ostateczny werdykt co do zakażenia – informuje rzecznik prasowy.

Mama chłopca dodaje, że oboje z ojcem dziecka mają wykluczone zakażenie koronawirusem. – Byliśmy badani i nie jesteśmy zakażeni. Ja wiem na pewno, że moje dziecko także nie było i nie jest zakażone. Ma obecnie potwierdzony przez pediatrę rumień zakaźny. Być może dlatego coś nie tak wyszło z wynikami. Ogólnie stan zdrowia syna jest dobry, nie gorączkował, czuł i czuje się dobrze. Będziemy chcieli wyjaśniać tę sprawę – dodaje.

O trzecim wyniku będziemy informować.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content