Zofia Dajczak radną Sejmiku Wojewódzkiego

Dziś mandat radnej wojewódzkiej objęła Zofia Dajczak. Przypominamy artykuł, który ukazał się w numerze 2/2020 Ziemi Strzeleckiej. 

 

Zofia Dajczak jest wieloletnim dyrektorem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelcach Krajeńskich. W 2018 roku startowała do sejmiku wojewódzkiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskała wówczas czwarty wynik na liście. Po rezygnacji z mandatu przez Ireneusza Madeja, który nie może łączyć funkcji radnego z posadą wicedyrektora Wód Polskich, Zofia Dajczak jest kolejną osobą do objęcia mandatu radnej wojewódzkiej. Oficjalnie radną zostanie 17 lutego, w tym dniu odbędzie się sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego podczas której złoży ślubowanie. – To nowa sytuacja w moim życiu osobistym, zawodowym oraz społecznym, ponieważ nigdy do tej pory bezpośrednio nie angażowałam się w jakąkolwiek formę działalności samorządowej czy też politycznej – mówi Zofia Dajczak. – Moim bezpośrednim zaangażowaniem była i jest praca z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną. Współpracuję z wieloma fundacjami i organizacjami pozarządowymi w celu pozyskiwania środków finansowych po to, by nasza młodzież miała jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju. To łączy się z działalnością w sferze pomocy społecznej i medycznej, gdyż nasza młodzież takiego wsparcia wymaga  i potrzebuje . Właśnie ta działalność jest mi bardzo bliska  i mocno mnie angażuje – dodaje. W sejmiku chciałaby pracować przede wszystkim w komisji spraw społecznych i  w komisji edukacji. – Przy okazji chciałabym  raz jeszcze  podziękować  wyborcom z terenu naszej gminy i powiatu, którzy poparli mnie podczas wyborów samorządowych. Obiecuję państwu ciężką i uczciwą pracę  w sejmiku lubuskim, także poprzez wspieranie spraw  dotyczących naszej gminy i powiatu  – podsumowuje Zofia Dajczak.

Rt

fot. archiwum prywatne

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content