Nowe schronisko dla psów z naszej gminy

Gmina jak co roku rozstrzygnęła przetarg na wyłapywanie i utrzymanie bezdomnych psów. Zwierzęta zostaną przeniesione do innego schroniska.

Od wielu lat psy wyłapane w naszej gminie przebywały w schronisku w Jędrzejewie, ale w tym roku zostaną przeniesione. Przetarg wygrała Fundacja „Radość Psiaka” z miejscowości Rusiec. Od Jędrzejewa dzieli ją około 86 km. – Pieski zostaną niebawem przewiezione. W nowym schronisku była delegacja, która nie dopatrzyła się niczego, co mogłoby wzbudzić niepokój. Zwierzęta mają dobre warunki i są dobrze utrzymane – mówi Józefa Lipniak-Paszkowska, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. – Obecnie w Jędrzejewie jest 5 lub 6 piesków z naszej gminy. Liczba bardzo zmalała na przestrzeni ostatnich lat, co jest zasługą wolontariuszy poszukujących domu dla bezdomnych zwierząt. Serdecznie za tę pomoc dziękujemy – dodaje kierownik.

Schronisko w Ruścu zaproponowało na 2020 rok kwotę 93 tys. 330 zł za utrzymanie psów, zaś za koty – 31 tys. 100 zł. Schronisko w Jędrzejewie odpowiednio 126 tys. 714 zł i 42 tys. 238 zł.

rt, Ziemia Strzelecka 1/2020

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content