Mistrzostwa w bowlingu

W dniach 25-26 października w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w bowlingu. W zawodach wzięli udział zawodnicy UKS „Sprawni – Razem Strzelce Krajeńskie” reprezentujący województwo lubuskie.

Podczas Mistrzostw wystąpiło 7 województw: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie oraz województwo lubuskie. W eliminacjach każdy z zawodników wykonywał rzuty w 10 rundach, zdobywając punkty do klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Następnie odbyła się runda finałowa. W kategorii chłopców Patryk Łabuńka został bezapelacyjnym zwycięzcą zawodów, zdobywając Mistrzostwo Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w bowlingu. Adam Gołębiewski zajął 8. miejsce. W kategorii dziewcząt Aleksandra Miąsko zajęła 3. miejsce, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski, 10. miejsce zajęła Natalia Królak. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja Strzelec Krajeńskich w składzie Aleksandra Miąsko, Natalia Królak, Adam Gołębiewski oraz Patryk Łabuńka zdobyła tytuł wicemistrzów Polski. Opiekunami podczas zawodów w Trzebnicy byli Anna Drewniak oraz Marcin Chwalencki. – Pragniemy serdecznie podziękować Zarządowi Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski za wsparcie finansowe, które umożliwiło podopiecznym przygotować się do zawodów – mówi Marcin Chwalencki.