Złodzieje grasują na cmentarzu w Górkach

Na cmentarzu w Górkach Noteckich notorycznie giną znicze, kwiaty, donice. – Złodziej potrafi okraść groby z dnia na dzień, wieczorem stawiamy donice z kwiatami, a rano już ich nie ma – mówią zdenerwowani mieszkańcy.

Złodzieje grasują na cmentarzu w Górkach Noteckich od kilku miesięcy. W ostatnim czasie także w Zwierzynie. – Postawiłam świeże kwiaty, znicze, donice na grobie mojego taty. Następnego dnia już ich nie było – mówi naszej gazecie mieszkanka gminy Zwierzyn. Groby okradane są ze wszystkiego, co da się zabrać ze sobą. Mieszkańcy zgłaszali sprawę dzielnicowemu. Niektórzy zaczęli oznaczać swoją własność, ale i to nie zniechęciło złodzieja. Możliwe też, że nie zauważył oznaczeń. – Dzielnicowy otrzymał informację o kradzieżach, będziemy patrolować te okolice. Pojawił się już pewien trop – informuje Tomasz Bartos z Komendy Policji w Strzelcach Kraj.

Niestety, takie kradzieże to trudne do rozwiązania sprawy, ponieważ jedynie złapanie na gorącym uczynku może przynieść skutek. – Nie ma tam monitoringu, by sprawdzić, kto okrada groby. Jedynie możemy apelować do ludzi, by nie kupowali ze źródeł niewiadomego pochodzenia – mówi rzecznik policji.

Kupując donice czy znicze, obejrzyjmy je dokładnie, czy nie posiadają inicjałów napisanych w mało widocznym miejscu markerem. Jeśli tak, są najpewniej skradzione. – Zbliża się Wszystkich Świętych, czy mamy nic nie stawiać na grobach, skoro i tak zostanie skradzione? – pytają naszą redakcję mieszkańcy.

rt

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content