Aż 14 Warsztatów na Guliweriadzie

5-6 września na terenie Ośrodka Brata Krystyna w Długiem odbyła się szósta edycja Guliweriady organizowanej przez Warsztat Terapii Zajęciowej w Strzelcach Krajeńskich. I jak co roku impreza przyciągnęła wielu zainteresowanych. 

Tym razem w imprezie rywalizowało 14 Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubuskiego i wielkopolskiego. Dwudniowe zmagania obfitowały w mnóstwo atrakcji i konkurencji. Drużyny rywalizowały w niecodziennych biegach sztafetowych, które polegały między innymi na toczeniu ogromnych szpul drewnianymi kijami, rozwijaniu szarf, czy biegu na czas po wyznaczonych śladach. – Wszystkie konkurencje, które wymyślamy, są dość nietypowe – mówi dyrektor WTZ w Strzelcach Krajeńskich Sergiusz Paszkiewicz. – Zależy nam, żeby każda edycja wyróżniała się czymś niezwykłym, a konkurencje były ciekawe i nietuzinkowe – dodaje.

Ponadto odbyły się konkurencje indywidualne: łowienie jabłek z wody, lepienie kulek z gliny na czas, łapanie konia na lasso, czy też nawlekanie olbrzymich korali zrobionych z plastikowych butelek. Wieczorem natomiast drużyny mogły wykazać się w konkurencji pod nazwą „Twoja twarz brzmi znajomo”. Było twórczo i bardzo kolorowo. Zawodnicy wcielili się w wiele znanych gwiazd, był Freddie Mercury, Zenek, Sławomir, Lady Pank. W kolejny dzień rywalizacja przeniosła się na boisko do piłki siatkowej, gdzie odbyła się Guliweriowa rzucanka. – Przypomina ona trochę grę w siatkówkę, ale odbywa się na innych zasadach, a do tego dużą piłką do rehabilitacji, która oczywiście utrudnia grę – opowiada dyrektor WTZ. Podsumowując dwudniowe spotkanie – wszyscy bawili się świetnie i walczyli o zajęcie jak najlepszych miejsc. Pierwsze miejsce zdobył WTZ z Gorzowa, drugie z Kamienia Wielkiego, a trzecie miejsce należało do Strzelec Krajeńskich.

al, fot. WTZ

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content