Klub Vataha obchodził pierwsze urodziny

Klub Sportów Walki VATAHA z siedzibą w Strzelcach Krajeńskich powstał 28 sierpnia 2018 roku. To dopiero rok ich działalności, a na koncie wiele sukcesów, którymi warto się podzielić.

Założycielem i trenerem w Klubie jest Adam Kulczycki, wielokrotny mistrz Polski w Taekwon-Do Itf oraz w kickboxingu, brązowy medalista mistrzostw świata w Taekwon-Do ITF. Posiadacz 1 dan w Taekwon-Do ITF  oraz 1 stopnia uczniowskiego w kickboxingu. Pierwsze kroki w sztukach walki, jako zawodnik i trener, rozpoczął 10 lat temu w KS Dragon z siedzibą w Gorzowie Wlkp. Klub prowadzi zajęcia Taekwon-Do i kickboxingu w Zwierzynie, Pełczycach i Będargowie. – W pierwszym roku działalności naszego Klubu zawodnicy wzięli udział w  Pucharze Polski Taekwon-Do ITF w Dzierżoniowie, Będzinie, Drezdenku, w  Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w Suszu oraz w turnieju Polish Fighter CUP i Polish Fighter KIDS w Szczecinie – opowiada Adam Kulczycki. – Należą się brawa i gratulacje dla zawodników, którzy biorą udział w zawodach i reprezentują nasz Klub. W tym sezonie sportowym zdobyliśmy łącznie 62 medale – mówi trener. – A w szczególności na brawa zasługuje: Aleksandra Hawrot, Marta Rogin, Julia Rusek, Kornelia Drelich, Tomasz Sztylka, Igor Sulowski, Piotr Rozpędek, Bartosz Czerwik, Krzysztof Pawłowski oraz Iwo Stanik – dodaje Adam Kulczycki. Klub nie ogranicza się tylko do zajęć na sali gimnastycznej i zawodów. W sezonie 2018/19 udało się zorganizować takie inicjatywy jak m.in.: aktywna noc w ferie, impreza charytatywna, z której cały dochód w wysokości 7.343,00 zł został przekazany dla chłopca z gminy Zwierzyn cierpiącego na   chorobę autoimmunologiczną, udział w Szlachetnej Paczce. – Aktywna Noc była dla nas wielkim wydarzeniem, zgromadziła blisko 200 uczestników. Zorganizowaliśmy ją w ferie zimowe wspólnie z KSW Husaria z gminy Wałcz – opowiada trener. Uczestnicy imprezy grali w paintball, oglądali filmy w kinie sferycznym, brali udział w pokazach iluzjonisty. Były gry, malowanie twarzy, kręcenie balonów, animacje prowadzone przez świetnie wyszkolonych animatorów z Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach, pogadanka z dietetykiem sportowym Agnieszką Wianecką oraz konsultacje z fizjoterapeutą dziecięcym Damianem Zalewskim. – Pierwszy rok działalności naszego Klubu był bardzo aktywny i pracowity – podsumowuje Adam Kulczycki. – Był czas na wspólne treningi, ale też i na zabawę, która nas integruje. Nie zapominamy jednak o tym, żeby systematycznie i ciężko pracować oraz  przygotowywać się do egzaminów na stopnie uczniowskie, które również odbyły się w tym sezonie w naszym Klubie – dodaje. Najwyższa stopniem w szeregach Klubu jest Maciej Rogin, który posiada 4 Cup,  jest to niebieski pas. Trener Adam Kulczycki jest wymagającym nauczycielem, ale wymaga też od siebie. W 2018 roku zdobył tytuł Mistrza Polski w Będzinie oraz wygrał Puchar Polski w Dzierżoniowie. W tym sezonie sportowym miał przyjemność szkolić swoje umiejętności pod okiem takich osobowości jak: Marcin Różański, Rafał Jackiewicz, Kamil Holka czy Roman Szymański. – Nie zwalniamy tempa i wierzymy, że przyszły sezon będzie dla nas jeszcze bardziej efektywny. Nie spoczywamy na laurach, tylko motywujemy się do dalszej, jeszcze cięższej pracy. Sezon 2018/19, który uważam za bardzo udany, podsumowaliśmy wspólną imprezą, wyróżniając zawodników, działaczy oraz sponsorów – mówi Adam Kulczycki.

al

fot. Adam Kulczycki

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content