Wiosenne starty KB Pento

Marzec cechuje się szeroką ofertą biegową w okolicznych miejscowościach, przez co sezon biegowy wśród członków strzeleckiego klubu biegacza rozkręcił się na dobre.

10 marca dwójka pentowiczów zaprezentowała się podczas 15. Recordowej Dziesiątki w Poznaniu. – W zawodach wzięło udział prawie 5000 osób, a brak wyniku z zeszłego roku spowodował ustawienie w ostatniej strefie startowej, co na wąskiej trasie wokół poznańskiej Malty utrudniało mijanie i nie pozwoliło na zrealizowanie założonych wyników – mówi zawodnik, a zarazem trener Maciej Fulara. – Niemniej jednak z pierwszego ulicznego startu można wyciągnąć pozytywne wnioski i skupić się na kolejnych – dodaje.

15. Recordową Dziesiątkę zakończyli z wynikiem: Maciej Fulara 45:01, Agata Szuca 48:03. Tydzień później wymieniona dwójka znów spróbowała swoich sił, tym razem podczas IV Awilux Półmaratonu Leszno (21,097km). Trasa była wymagająca. Na krętej i wietrznej trasie Agata zanotowała wynik 1:46:30, dzięki któremu wśród ponad 500 startujących była na mecie 14. kobietą oraz zajęła znakomite trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Zawodów w związku z problemami zdrowotnymi nie ukończył Maciej Fulara. W tym samym czasie Piotr Kristel reprezentował klub podczas ostatniej odsłony Biegowego Grand Prix Gorzowa Wielkopolskiego. GP to 6 startów w okresie październik-marzec, każdy w innej lokalizacji na terenie Gorzowa. Grand Prix charakteryzuje się bardzo wymagającymi trasami z licznymi wzniesieniami i nierzadko grząskim błotem, jednak w takich warunkach Piotrek czuje się jak ryba w wodzie. 5,3-kilometrową trasę pokonał w 20:41, co dało wysokie 12. miejsce wśród wszystkich startujących. – Czekamy na klasyfikację generalną całego cyklu, jednak możemy założyć, że Piotrek uplasuje się pod koniec drugiej lub na początku trzeciej dziesiątki – komentuje Maciej Fulara. – Ze startów jego oraz Agaty możemy być na początku sezonu najbardziej dumni, jednak pozostali klubowicze również szykują formę do pierwszych zmagań, a punktem kulminacyjnym ma być tradycyjnie impreza organizowana przez nas, czyli Piątka na Rynku, na którą serdecznie zapraszamy – dodaje.

al, Ziemia Strzelecka 7/2019

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content