Kolejni zatrzymani za zbyt szybką jazdę

Policjanci strzeleckiej drogówki przerwali niebezpieczna jazdę dwóch kierowców, którzy jadąc drogą krajową nr 22 przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W obu przypadkach nieodpowiedzialne zachowanie na drodze nagrała kamera w nieoznakowanym radiowozie. Kierowcom zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Niedostosowanie prędkości na drodze to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków drogowym. 

We wtorek (19 marca) około godziny 11:00 w Rolewicach patrol strzeleckiej drogówki zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę audi, który pędził przez miejscowość 113 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do tzw. „pięćdziesiątki”. Zaledwie dwie godziny później ten sam patrol drogówki zatrzymał w Dobiegniewie na ul. Gorzowskiej osobowego forda. W tym przypadku policyjny rejestrator wskazał prędkość 109 km/h. W obu przypadkach kontrole drogowe zakończyły się dla nich zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące, mandatem karnym i nałożeniem 10 punktów karnych.

W 2018 roku policjanci strzeleckiej drogówki 114 razy zatrzymywali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Od początku 2019 roku takich przypadków było 17.

materiały prasowe KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content