Bieganie to ich pasja

Liliana Żmija i Agnieszka Goździcka udowadniają, że bieganie wymaga pracy, systematyczności i charakteru. Wtedy można liczyć na osiąganie sukcesów.

W sobotę 26 stycznia odbyło się podsumowanie 5. Mistrzostw Ziemi Gorzowskiej w Biegach Długodystansowych. O końcowym miejscu w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacjach wiekowych cyklu decydowała suma punktów uzyskanych w sześciu najlepszych startach. Cykl składał się z 14 biegów. Panie mogą pochwalić się wspaniałymi wynikami. W swoich kategoriach wiekowych zajęły czołowe miejsca. Dodatkowo pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej należało do Agnieszki Goździckiej. – Trenuję systematycznie co drugi dzień niezależnie od pory roku i pogody. Od półtora roku treningi mam rozpisywane przez doświadczonego znajomego biegacza. W bieżącym roku, oprócz Maratonu Krakowskiego, w kwietniu już mam w planach półmaraton w marcu w Pogorzelicy, w kwietniu w Poznaniu, w czerwcu maraton w Szczecinie i Maraton Puszczy Goleniowskiej we wrześniu. Oprócz tego pewnie wezmę udział jak zwykle w krótszych biegach w okolicy miejsca zamieszkania. Bieganie daje mi dużo pozytywnej energii i wiele satysfakcji. W startach na zawodach towarzyszy mi często mąż Marek, przyjaciele Liliana oraz Arek oraz czasami młodszy syn Maciej – mówi naszej gazecie Agnieszka Goździcka.

Liliana Żmija dodatkowo w tym roku rozwija również pasję rowerową. – W 2019 roku wszystkie zawody obstawiam w barwach FSD Sport, zarówno biegowe jak i rowerowe – mówi Liliana Żmija. 

al, Ziemia Strzelecka 3/2019

Agnieszka Goździcka (druga z lewej) i Liliana Żmija (trzecia z lewej) nawet zimą dbają o swoją formę i startują w zawodach

archiwum prywatne

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content