Kradzieże i włamania na terenie miasta

Na początku kwietnia doszło do kilku kradzieży z włamaniem do piwnic w Strzelcach Krajeńskich.

Pomimo faktu, że większość kradzieży na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego, to drobne przestępstwa są one jednak bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Dlatego policjanci dokładają wszelkich starań, aby każda sprawa była wyjaśniona, sprawcy pociągnięci do odpowiedzialności, a skradzione mienie wróciło do właścicieli. Sprawcy kradzieży, czy włamań bardzo często skradzione rzeczy sprzedają jako złom, otrzymując za nie niewielką część ich wartości. Straty jakie powodują dla właścicieli są jednak dużo wyższe. Tak było w przypadku sprawców kradzieży metalowych elementów z nagrobków, których policjanci ze Strzelec zatrzymali w ubiegłym roku.

Swoją skuteczność w walce z przestępczością tzw. pospolitą policjanci potwierdzają często. Wyjaśnianie spraw związanych z kradzieżami i włamaniami do altan, piwnic i garaży, to jeden z priorytetów dla policjantów. W przeciwdziałanie i wykrywanie takich przestępstw zaangażowani są mundurowi z pionów prewencji i kryminalnych. Wszystko po to, aby zdarzeń było jak najmniej, a w przypadku kiedy już do nich dojdzie, sprawy wyjaśnić. Tak było również w przypadku kilku kradzieży z włamaniem do piwnic w Strzelcach Krajeńskich. Do zdarzeń doszło na początku kwietnia. Sprawą zajęli się kryminalni z miejscowej komendy. Kilkanaście dni później policjanci ustalili osoby odpowiedzialne. Do sprawy wytypowano dwóch nieletnich, którzy zostali przesłuchani. Ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. Policjanci zabezpieczyli również skradzione rzeczy warte kilkaset złotych.

– Przypominamy, aby zadbać o swoje mienie pozostawione w garażu, altanie, czy na klatce schodowej. Ważne jest odpowiednie zabezpieczenie. Każde utrudnienie dla potencjalnego sprawcy, to większa szansa, że nie staniemy się ofiarą kradzieży, czy włamania. Jeżeli stwierdzimy przestępstwo, należy jak najszybciej powiadomić policję – informuje rzecznik strzeleckiej policji, sierż. szt. Tomasz Bartos.

Na podstawie informacji prasowych KPP Strzelce Krajeńskie.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content