Zmiany w Karcie Dużej Rodziny

Od 1 stycznia Karta Dużej Rodziny dostępna jest w dwóch formach: tradycyjnej (tj. plastikowej) i elektronicznej (tj. na urządzeniach mobilnych), dzięki czemu stała się ona bardziej atrakcyjna.

KDR to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w firmach prywatnych – Dotąd prawo do dożywotniego używania Karty Dużej Rodziny mieli jedynie rodzice, którzy w momencie składania wniosku o jej wydanie wychowywali minimum troje dzieci w wieku do 18. lub 25. roku życia, w przypadku osób uczących się. Od 2019 roku uprawnieni do niej będą także rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci – mówi Marian Ambrożuk, dyrektor MGOPS. Rodziny wielodzietne mogą korzystać z tańszych biletów wstępu m.in. do: teatrów, muzeów i parków krajobrazowych, a także z tańszych karnetów na basen i siłownię. Posiadacze Karty Dużej Rodziny podczas podróży samochodem mogą skorzystać z ulg na stacjach paliw. takich jak Orlen czy Lotos, jak i skorzystać ze zniżek oferowanych przez branżę żywnościową np. w Piotrze i Pawle, Lidlu czy Carrefourze. Zniżki w obiektach wypoczynkowych w ramach KDR oferują aż 394 podmioty w całej Polsce. Ustawa o KDR gwarantuje bezpłatny wstęp do Parków Narodowych. W przypadku wyjazdów zorganizowanych Partnerzy Karty Dużej Rodziny oferują zniżki na obozy, kolonie oraz kursy językowe za granicą.

W myśl nowych przepisów uprawnienie do Karty Dużej Rodziny zyskają wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek posiadali na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci. Nowe rozwiązanie zacznie obowiązywać początku 2019 roku. Przypominamy, że aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Karta Dużej Rodziny – karta tradycyjna – foto. www.rodzina.gov.pl

Artykuł pochodzi z wydania papierowego Ziemi Strzeleckiej wyd. 3/2018.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content