Egzamin Centralny mają za sobą

Blisko 200 zawodników z poszczególnych sekcji Klubu DRAGON wzięło udział w Centralnym Egzaminie. Wojownicy Taekwon-do podjęli wyzwanie w sobotę 3 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzelcach Krajeńskich.

Egzamin zgromadził niebywałą liczbę 200 zawodników z poszczególnych sekcji Klubu Dragon ze Strzelec Krajeńskich, Gorzowa Wielkopolskiego, Drezdenka, Dobiegniewa i Krzeszyc. Jak widać frekwencja jest oszałamiająca, na dodatek z roku na rok wciąż rośnie. Młodych zawodników egzaminowali: Rafał Bagiński, Bartłomiej Więskowicz, Adam Kulczycki, Kamila Przysiężniak i Michał Popiela. Wszyscy uczestnicy pomyślnie przeszli egzamin i otrzymali stopnie, na które zasłużyli.

Początkujący zawodnicy zdobyli pierwsze kwalifikacje i pasy w Taekwon-do, Ci bardziej doświadczeni zdobyli nawet stopień I CUP, który jest ostatnim stopniem uczniowskim. Kolejnym krokiem jest już egzamin mistrzowski, czyli na czarny pas I DAN – informuje Bartłomiej Więskowicz, III DAN Taekwon-do ITF , trener KS Dragon. – W egzaminie brano pod uwagę wiedzę i umiejętności zawodników z zakresu znajomości i umiejętności wykonywania układów formalnych Taekwon-do, technik specjalnych oraz walki sportowej i wiedzy ogólnej o Taekwon-do. Ciężko jest słowami wyrazić dumę i radość jaką czuliśmy podczas egzaminu, kiedy mogliśmy być świadkami rozwoju naszych zawodników -dodaje trener. – Już na samym początku podopieczni zaoferowali nam niezwykłe widowisko, kiedy to  wspólnie bez względu na stopień wykonywali pierwszy układ formalny TUL. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności, odwagi, wiedzy oraz skupienia, które pozwoliły naszym wychowankom wykonać ten układ bez cienia zarzutu, równomiernie, dynamicznie i bez żadnej pomyłki. Cieszymy się, że nasz klub zgromadził tylu utalentowanych zawodników, którzy przy każdej nadarzającej się okazji udowadniają wszystkim jak wiele potrafią i jak wiele jeszcze są w stanie się nauczyć. Zależy nam na ciągłym rozwoju zawodników, mimo iż już są na bardzo wysokim szczeblu. Udział w zawodach, w których uczestniczą nasi podopieczni pozwala im nie tylko zdobywać nowe osiągnięcia, ale także doświadczenie. Poza nowymi osiągnięciami, umiejętnościami oraz kwalifikacjami nasz klub zapewnia również świetną zabawę, zarówno dla dzieci jak i młodzieży – relacjonuje Więskowicz. – W czerwcu bieżącego roku w Strzelcach odbędzie się turniej rankingowy Taekwon-do ITF pod nazwą Dragon KIDS CUP. Mimo skromnych środków jakie otrzymaliśmy z miasta na ten cel oraz na utrzymanie i rozwój sekcji w Strzelcach gwarantujemy, że Klub Sportowy Dragon ma się bardzo dobrze i wciąż będzie starał się by zajęcia, jak i organizacja czasu wolnego były prowadzone na najwyższym poziomie. Przy okazji pozdrawiam wszystkich sympatyków sztuk walk w Strzelcach Krajeńskich. Trzymajcie za nas kciuki. Nie poddajemy się, walczymy dalej – podsumowuje Bartłomiej Więskowicz, III DAN Taekwon-do ITF, trener KS Dragon.

Artykuł pochodzi z papierowego wydania Ziemi Strzeleckiej 6/2018.

Poniżej foto i video-relacja z wydarzenia.

Autor filmu: Bartłomiej Więskowicz.

Fot. KS Dragon

Fot. KS Dragon

Fot. KS Dragon

Fot. KS Dragon

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content