Szlachetne Paczki trafiły do rodzin z naszego powiatu

Szlachetna Paczka w weekend 9 i 10 grudnia obdarowała potrzebujące rodziny z naszego powiatu. Tym razem wolontariusze do pomocy zakwalifikowali przede wszystkim osoby starsze i samotne. W paczkach przygotowanych przez darczyńców znajdowały się buty na zimę, odzież, a nawet lodówka.

Szlachetna Paczka obdarowała w tym roku 14 rodzin. Były to osoby z naszego powiatu, z takich miejscowości jak m.in. Goszczanowo, Stare Kurowo, Strzelce i okolice. To dla nich darczyńcy zrobili Szlachetne Paczki z podarunkami pilnej potrzeby. Wśród darczyńców było m.in. Koło Łowieckie Czarny Bór, sporo szkół, przedszkoli, osób prywatnych i firm. Jak podkreślają wolontariusze, reakcje rodzin dostarczyły moc wzruszeń i radości. – Jedna z pań zaniemówiła, płakała, gdy zobaczyła, że dostała kozaki w paczce. Tak się ucieszyła, że aż je przytulała. Bardzo nam się to podobało, że ci ludzie są tak wdzięczni – mówi liderka Szlachetnej Paczki Dorota Rezler. W pomoc włączył się po raz kolejny Urząd Miejski. – Od 5 lat Urząd robi paczki. Mamy rodzinę wybraną z naszej gminy. Najważniejsza jej potrzeba to lodówka, czyli rzecz która zostanie na lata i bardzo się przyda – mówi burmistrz Mateusz Feder, który zapoczątkował ideę Szlachetnej Paczki w naszej gminie.

– Chciałabym podziękować wolontariuszom: Halinie Stechnij, Alicji Rezler, Katarzynie Waszak, Wioletcie Podgórskiej, Mateuszowi Federowi, Mateuszowi Fornalczykowi, Krzysztofowi Kwiatoszowi, harcerzom i strażakom z Bronowic, Obiadkom u Małgorzatki, anonimowym darczyńcom, Urzędowi Miejskiemu, uczniom ze szkół numer 2: 7d, 7e, gimnazjum klasie 2d, 2c, klubowi wolontariusza, Bricomarche, Bajkowemu Przedszkolu ze Zwierzyna i wszystkim pozostałym – mówi liderka Szlachetnej Paczki. Dorota Rezler.

Rt

artykuł pochodzi z numeru 24/2018 „ZS”

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content