Debata społeczna z seniorami

W Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich odbyła się debata społeczna poświęcona ,,Bezpieczeństwu seniorów w powiecie strzelecko-drezdeneckim”. Spotkanie przyciągnęło blisko 30 seniorów, którzy aktywnie dyskutowali z przedstawicielami prawa o poprawie bezpieczeństwa osób starszych.

Takie spotkanie odbyło się w środę /28 listopada/ w strzeleckiej komendzie. Swoją obecnością zaszczyciło policjantów blisko 30 seniorów. Przedstawiciele prawa podsumowali działania prowadzone na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Ważnym punktem tego wystąpienia było zwrócenie uwagi na liczbę praw jazdy zatrzymanych kierowcom za zbyt szybką jazdę. Strzelecka drogówka systematycznie prowadzi działania, podczas których od początku 2017 roku, zatrzymała już prawie 80 praw jazdy. Działania drogówki przedstawił Naczelnik WRD KPP w Strzelcach Kraj. asp. szt. Robert Bryk. Kolejną osobą, która zabrała głos w debacie był Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Maciej Jerzyński. Podczas swojego wystąpienia naczelnik przedstawił działania prowadzone na rzecz bezpieczeństwa seniorów. Policjanci podczas debaty przedstawili także wizerunki dzielnicowych oraz zaprezentowali aplikacje ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz ,,Moja Komenda”. Mundurowi zachęcili seniorów do korzystania z obu aplikacji. Policjanci wrócili również do ubiegłorocznej debaty i postulatów, które mundurowi realizowali przez ostatni rok.

Po policjantach, głos zabrał przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Strzelcach Krajeńskich bryg. Tomasz Górniak, który ostrzegł oraz wskazał seniorom jak się uchronić przed zatruciem tlenkiem węgla. Po wystąpieniach przedstawicieli Straży Pożarnej oraz Policji, głos zabrała Dyrektor jednego z banków Pani Bożena Dudziak, która przedstawiła seniorom zagrożenia związane z przestępstwami bankowymi. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się wystąpienia ratownika medycznego Radosława Rożka. Dzięki informacjom, które przekazał, obecni na debacie seniorzy wiedzą jak udzielić pierwszej pomocy.

Na zakończenie debaty seniorzy otrzymali od policjantów niespodzianki. Były to opaski odblaskowe, dzięki którym seniorzy będą bardziej widoczni, a przez to bardziej bezpieczni.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content