Jabłko czy cytryna? – policjanci z dziećmi na straży bezpieczeństwa

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobrówku i strzeleccy policjanci przeprowadzili wspólne działania promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierowcom, którzy wykazywali się bezpieczną jazdą, dzieci wręczyły jabłko. Ci, którzy nie stosowali się do przepisów, otrzymywali cytrynę.

13 września w Bobrówku odbyły się nietypowe działania strzeleckich policjantów. Tym razem do pracy na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Bobrówka. W środowy poranek powstał specjalny punkt kontrolny, gdzie jeździe kierowców bacznie przyglądali się mundurowi ze strzeleckiej drogówki i uczniowie miejscowej szkoły. Policjanci byli wyposażeni w alkomaty i urządzenia do pomiaru prędkości, natomiast uczniowie w owoce, które wręczali kierowcom. Dla zmotoryzowanych jadących bezpiecznie i zgodnie z przepisami czekało jabłko, natomiast jazda osób, które przekraczały przepisy kończyła się mandatem od policjantów i cytryną od dzieci.

Przejście dla pieszych w rejonie szkoły jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Dlatego cieszy fakt, że młodzi ludzie włączają się w tego typu akcję i wspólnie z policjantami promują bezpieczne zachowania na drodze. Jednak mandat i cytryna to nie wszystko. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosły ,,kwaśną” karę. Zarówno uczniowie i sami kierowcy zgodnie przyznali, że tego typu akcja to dobry sposób na promocje bezpiecznej jazdy na naszych drogach.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content