Wyłoniono najładniejsze ogrody

W czwartek, 20 lipca odbyło się podsumowanie konkursu na najlepiej zagospodarowaną działkę Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Piastowski”. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele Zarządu Okręgowego ROD w Gorzowie Wlkp., kwalifikujący wyróżnione ogrody do konkursu wojewódzkiego.

Konkursowej oceny działek dokonała komisja, składająca się z członków zarządu ROD „Piastowski”, w składzie: Marek Adamus, Roman Chrebor i Zenon Dąbrowski. Podczas oglądu wcześniej wytypowanych ogrodów, szczególną uwagę zwracano na zgodność ich użytkowania z regulaminem ROD. Nie bez znaczenia była również strona estetyczna działek, w tym wygląd altan i infrastruktury ogrodowej.

Pierwsze miejsce przyznane zostało wzorowo utrzymanej działce Iwony i Jacka Młynaryków, zaś na drugim i trzecim miejscu uplasowały się ogrody działkowe Haliny i Zbigniewa Ambrożuków oraz Jerzego Paluty. – Naszą działkę posiadamy dopiero od dwóch lat i jest ona naszym miejscem na ziemi. Spędzamy na niej wszystkie wolne chwile, i to zarówno przy jej pielęgnowaniu, jak i odpoczynku. Dużo pracy i serca w jej obecny wygląd włożył mój mąż Jacek, który jest z zawodu kierowcą. Jego zasługą jest powstałe oczko wodne, plenerowy kącik wypoczynkowy i elementy ozdobne ogrodu. Ja przede wszystkim zajmuję się kwiatami oraz krzewami – opowiada Iwona Młynaryk. Zwycięski ogród rodziny Młynaryków pełni głównie funkcję rekreacyjną, z niewielką tylko powierzchnią upraw warzywnych. Natomiast dwa pozostałe ogrody laureatów konkursu są nienagannie zagospodarowanymi działkami rekreacyjno – ogrodniczymi.

Zwycięskie działki oceniali tego dnia również członkowie Zarządu Okręgowego ROD w Gorzowie Wlkp. – Jan Leśniewski i Bożena Zygmuntowicz. Ich praca związana była z wytypowaniem naszych ogrodów do konkursu wojewódzkiego.

gag

PO 730 111568

PO 730 111569

PO 730 111570

PO 730 111571

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content