Nowy komendant w strzeleckiej policji

Strzelecka Komenda Powiatowa Policji od 1 kwietnia ma nowego komendanta. Został nim 41-letni gorzowianin Tomasz Zgirski.

Od początku kwietnia rozkazem personalnym szef lubuskich stróżów prawa, insp. Jarosław Janiak, powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich mł. insp. Tomaszowi Zgirskiemu, dotychczasowemu Naczelnikowi Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp. Zastąpił tym samym podinsp. Przemysława Muszyńskiego, który przejmie jego zadania w Gorzowie Wlkp. Przemysław Muszyński był komendantem strzeleckiej policji od 2012 rok. – To wynik sytuacji kadrowej. Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji uznał, że taka zmiana wpłynie pozytywnie zarówno na pracę w wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie, jak i w Komendzie Powiatowej w Strzelcach. Takie zmiany są konieczne i odbywają się cyklicznie w rożnych jednostajnych mówi sierż. Mateusz Sławek, Zespołu Prasowego KWP w Gorzowie Wlkp.

Nowy szef strzeleckiej komendy był wielokrotnie nagradzany przez przełożonych za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie zadań służbowych. Został też wyróżniony między innymi: Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. W policji służy od 21 lat. Pracował w drogówce, był dzielnicowym, potem przeszedł do prewencji, był też policjantem Sekcji Policji Sądowej, potem Dochodzeniowo-Śledczej, w 2005 roku został Naczelnikiem Sekcji Policji Sądowej KMP Gorzów Wlkp., w 2007 roku mianowany na Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Gorzowie Wlkp., obecnie powierzono mu pełnienie obowiązków służbowych na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Jakie są jego plany działania w strzeleckiej komendzie? – Przede wszystkim moim celem jest podtrzymanie wysokiego stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie całego powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego. Mam pomysł na drobne zmiany strukturalno-organizacyjne. Nadal duży nacisk kładziony będzie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, aby ofiar było jak najmniej. W sezonie letnim chciałbym zorganizować więcej patroli rowerowych, które będą bardziej widoczne w miejscach do których nie ma możliwości wjazdu radiowozem. Ponadto mam plan zwiększenia wspólnych patroli ze służbami, z którymi współpracujemy na co dzień tj. Strażą Graniczną, Strażą Ochrony Kolei, Strażą Leśną, Rybacką, Łowiecką. Niestety zdaje sobie sprawę, że nie będzie to łatwe zadanie, przede wszystkim z uwagi na bardzo dużą liczbę nieobsadzonych etatów w Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. Także korzystając z okazji, zapraszam wszystkich chętnych spełniających kryteria do wstąpienia do Policji gdzie mamy wolne miejsca we wszystkich jednostkach powiatu czyli Komendy w Strzelcach Kraj., Komisariatu w Drezdenku oraz Posterunku w Dobiegniewie – mówi Tomasz Zgirski, komendant Komendy Powiatowej Policji.

Tomasz Zgirski wielokrotnie reprezentował policję podczas zawodów pływackich na arenie krajowej. Od najmłodszych lat trenował pływanie w klubie sportowym w Gorzowie Wlkp. Sportowa pasja z dzieciństwa przetrwała do dnia dzisiejszego i jak podkreśla, nie liczą się sukcesy czy medale tylko zwykła przyjemność z codziennego uprawiania sportu. Jest złotym medalistą Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Pływaniu (Szczytno 2016) na dystansie 50 metrów (styl klasyczny) oraz srebrnym medalistą na dystansie 50 metrów (styl dowolny). Prywatnie jest mężem i ojcem dwójki dzieci.

Nowy komendant- foto KPP Strzelce Kraj.

foto – materiały prasowe KPP w Strzelcach Kraj.

„Ziemia Strzelecka”, numer 8/2017.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content