Będzie ośrodek z prawdziwego zdarzenia

10 lat temu OHP otrzymało teren podbudowę nowej siedziby. Przez te lata brakowało jednak pieniędzy i inwestycja nie doszła do skutku. Jednak w tym roku udało zdobyć się środki. Będzie nowoczesna placówka.

Działka, na której powstać ma nowy budynek, znajduje się przy ulicy Ogrodowej, zaraz przy obecnej siedzibie Ośrodka Szkolenia i Wychowania prowadzonego przez Ochotnicze Hufce Pracy. Już w 2006 roku gmina przekazała grunt Lubuskiej Komendzie OHP. Miała tam zostać wybudowana nowa siedziba ośrodka. Niestety, przez wiele lat na tę inwestycje brakowało pieniędzy. Sprawa ruszyła 22 lutego 2016 r., kiedy to Komendant Główny OHP Marek Surmacz przyznał Lubuskiej Wojewódzkiej Komendzie 354.000 zł. Kwota ta została przeznaczona na rozpoczęcie budowy nowego budynku ośrodka OHP w Strzelcach. Zdaniem Komendanta Głównego OHP dzięki tej inicjatywie młodzież ucząca się w placówce zyska wyższy standard i lepsze warunki do funkcjonowania.

Obecnie trwa przygotowanie dokumentacji projektowej, termin upływa pod koniec listopada. – Chcielibyśmy jeszcze w tym roku ogłosić przetarg na wykonanie inwestycji – informuje Krzysztof Woźniak, kierownik OSiW w Strzelcach.- Jednak warunkiem jest dokumentacja, na którą właśnie czekamy. Od tego, kiedy rozpoczną się prace, zależy wiele czynników. Pamiętajmy, że przed nami zima, więc wszystko zależy od aury. Najważniejszy jest dla nas fakt, że na tę inwestycje są pewne środki – podsumowuje kierownik.

– W przeciągu kilku dni bądź tygodni,wszystko zależne jest od tego, kiedy firma projektowa złoży nam dokumentację, ogłosimy przetarg na wykonawcę inwestycji. Początkowo będzie to projekt budowlany, następnie już wykończeniowy. Uprzednio projekt zaakceptować musi także lubuski konserwator zabytków. Wtedy dopiero możemy skierować do starostwa wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – informuje Mariusz Kruk,zastępca Wojewódzkiego Komendanta LWK OHP w Zielonej Górze. – Dodam tylko, że nowa siedziba ośrodka będzie bardzo nowoczesna, dwupiętrowa, z wydzielonymi częściami dla dziewcząt i chłopców, warsztatami, siłownią oraz częścią rekreacyjno – wypoczynkową. To zdecydowanie wpłynie na poprawę warunków kształcenia uczniów – podsumowuje.

Ziemia Strzelecka nr 20/2016, 20 października 2016 r.

OHP

13934759_164161050657326_4932470256310043640_n

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content