TAK BAWIĄ SIĘ SENIORZY!

Za nami 10. edycja strzeleckiego Turnieju Seniora. W imprezie wzięło udział 5 klubów, w tym jeden z Niemiec. Po raz kolejny ponad 100 seniorów pokazało, że mają siłę i zdrowie, by się świetnie bawić.

W ramach obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Seniora strzelecki Klub „Pogodny Uśmiech” po raz kolejny zorganizował świetną zabawę dla swoich rówieśników. Impreza odbyła się 13 października w Strzelcach Krajeńskich w restauracji „Zacisze” i trwała ponad 9 godzin. W zabawie wzięło udział 5 zaprzyjaźnionych klubów z różnych miejscowości: z Dobiegniewa, Górek Noteckich, Drezdenka, Strzelec Krajeńskich oraz z Niemiec.

Przedstawiciele klubów rywalizowali ze sobą w siedmiu konkurencjach. Był marsz z jajkiem w ręku, podbijanie piłeczki pingpongowej, taniec w parach (tango, walc, kazaczok, polka, kankan), przekazanie małej piłki pod broda drugiej osobie, zbijanie balona na kolanach osoby siedzącej, rozbieranka z klamerek oraz konkurs kulinarny „Ryż w roli głównej”. Nie zabrakło śpiewu, tańca i przede wszystkim dobrej zabawy. – Celem zabawy jest wspólna integracja seniorów i udowodnienie sobie i innym, że nadal potrafimy się świetnie bawić, że bycie seniorem to ogromna frajda – mówi kierownik strzeleckiego klubu Bogumiła Sergiejew.

Tradycyjnie turniej dostarczył wielu emocji, świetnej zabawy i uśmiechu wszystkim uczestnikom imprezy. – Uwielbiamy tu przyjeżdżać. Świetnie się bawimy, nie ma pomiędzy nami żadnych barier, a łączy nas oprócz wieku ogromny apetyt na życie – mówiła Sonja Sasse z niemieckiego klubu. – Zawsze wyczekujemy tego dnia. Cieszymy się, że co roku możemy się spotkać w tak licznym gronie i zajadając pyszności świetnie się razem bawić. To dla ludzi w naszym wieku bardzo ważne, by wyjść do ludzi i cieszyć się życiem – mówiła strzelczanka Maria Krysiak. Po raz pierwszy w historii turnieju udział wzięły przedszkolaki. Byli to podopieczni Przedszkola Samorządowego nr 2 w Strzelcach Krajeńskich. Maluchy wspólnie z seniorami zaśpiewały „hymn seniora”, potem recytowały wiersze i śpiewały piosenki przygotowane specjalnie na tę okazję.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajął Klub Seniora z Dobiegniewa, II miejsce na podium przypadło Klubowi Seniora z Drezdenka, tuż za nimi był Klub Seniora z Górek Noteckich, IV miejsce przypadło strzeleckiemu Klubowi Seniora zaś zaszczytne piąte miejsc zajął Klub Seniora z Niemiec. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Strzelec Krajeńskich oraz Starostę Powiatu Strzelecko – Drezdeneckiego.

Strzelecki X Turniej Seniora zorganizował Klub Seniora „Pogody Uśmiech” przy współpracy Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miasta w Strzelcach Krajeńskich. – Chciałabym bardzo podziękować wszystkim tym, którzy wsparli nas przy organizacji imprezy, moim kochanym seniorom oraz Horstowi Łuczakowi, który zawsze służy nam rolą tłumacza – mówiła szefowa klubu „Pogodny Uśmiech”.

X Turniej Klubu Seniora Strzelce Krajeńskie

DSC_0126

DSC_0134

DSC_0140

DSC_0143

DSC_0146

DSC_0159

DSC_0170

DSC_0219

DSC_0226

DSC_0261

DSC_0277

DSC_0317

DSC_0324

DSC_0334

DSC_0348

DSC_0350

DSC_0358

DSC_0359

DSC_0363

DSC_0368

DSC_0372

DSC_0373

DSC_0378

DSC_0387

DSC_0390

DSC_0394

DSC_0396

DSC_0401

DSC_0402

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content