Wystawili kilkadziesiąt mandatów w jeden weekend

W miniony weekend (15-17.07) strzelecka drogówka kontrolowała prędkości kierowców. Patrolowane były szczególnie miejscowości, w których znajdują się miejsca wypoczynku urlopowiczów. W efekcie mundurowi wystawili ponad 40 mandatów oraz zatrzymali trzy prawa jazdy za zbyt szybką jazdę.

W piątek wieczorem, z prawem jazdy musiał pożegnać się 24-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, który w miejscowości Rolewice jechał osobowym audi 109 km/h na tzw. pięćdziesiątce.

Tego samego dnia, niewiele mniej bo aż 103 km/h wskazał policyjny radar podczas kontroli prędkości innego audi w miejscowości Gościm. 40-letnia kobieta z gminy Drezdenko nie zwracała uwagi na ograniczenia prędkości, w związku z czym policjanci zatrzymali jej dokument uprawniający do kierowania.

Podobne konsekwencje poniósł 21-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. W sobotę w Dobiegniewie mundurowi zmierzyli prędkość młodego kierowcy audi, który pędził przez teren zabudowany 101 km/h. W jego przypadku policjanci również byli zobligowani do zatrzymania prawa jazdy.

Wszystkie te osoby, oprócz zatrzymania uprawnień, ukarane zostały mandatami w kwocie od 400 do 500 złotych, a ich konta wzbogaciły się o 10 punktów karnych.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

policja

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content