Poznaj swojego dzielnicowego – Jacek Wiśniewski

Jacek Wiśniewski to jeden z najbardziej doświadczonych dzielnicowych w historii Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich. W ciągu swojej ponad 16-letniej służby, w obchodzie dzielnicy spędził ich prawie 14. Jak mówi ,,nie zamieniłby stanowiska dzielnicowego na żadne inne”.

St. asp. Jacek Wiśniewski służbę w policji rozpoczął 20 listopada 2000 roku na stanowisku kursanta Plutonu Prewencji IV Samodzielnego Pododdziału Prewencji w Zielonej Górze. Nie zabawił tam jednak zbyt długo, gdyż już w następnym roku przeniesiony został do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, gdzie pracował w Zespole Patrolowo-Interwencyjnym Sekcji Prewencji i Ruchu Drogowego. W 2002 roku Jacek Wiśniewski mianowany został na stanowisko dzielnicowego gminy Dobiegniew, lecz po krótkim czasie objął nadzorem gminę Zwierzyn. Na tym stanowisku pełni służbę do dnia dzisiejszego. Za wieloletnie zaangażowanie w wykonywaniu czynności służbowych, w 2015 roku wyróżniony został brązową odznaką ,,Zasłużony Policjant”.

Dla Jacka Wiśniewskiego nie ma rzeczy niemożliwych oraz spraw, których nie da się rozwiązać. Jak sam twierdzi ,,z każdej, nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji, da się wyjść. W przeciągu tych wszystkich lat spędzonych w obchodzie dzielnicy, zawsze udawało się znaleźć rozwiązanie problemów, z jakimi zmagało się społeczeństwo. Najważniejsze to się nie poddawać, tylko stopniowo szukać rozwiązań, czasami wymagających kompromisu.” W ciągu swojej długoletniej służby J. Wiśniewski widział wiele ludzkiej krzywdy, ale także sporo radosnych sytuacji, w których społeczeństwo, z pomocą policji, radziło sobie z różnymi problemami. Zapytany o interwencję, którą z pewnością zapamięta na długie lata, opowiedział o pościgu za złodziejem uciekającym skradzionym samochodem. Wspólnie z kolegą z patrolu przez prawie 130 km gonili przestępcę, który swoją brawurową jazdą mógł spowodować wypadek. Nie zważając na własne bezpieczeństwo próbowali za wszelką cenę go zatrzymać. Złodziej jednak nie dawał za wygraną i usiłował zepchnąć ich z drogi, taranując radiowóz. Policjanci otworzyli ogień w stronę uciekającego samochodu, który udało się zatrzymać w okolicy Wałcza. Mimo tego, iż od pościgu minęło już prawie siedem lat, dzielnicowy gminy Zwierzyn pamięta go, jak by to było wczoraj.

Poza służbą Jacek Wiśniewski każdą wolną chwilę spędza na swojej działce, gdzie jak twierdzi ,,w samotności odpoczywa od trudów dnia codziennego”. Drugim miejscem, gdzie lubi wykorzystywać czas wolny jest nasz polski Bałtyk. Spowodowane jest to zamiłowaniem do smaku morskich ryb, które są jego ulubioną potrawą.

Zapytany o swoją przyszłość oświadczył, że dopóki zdrowie mu dopisuje, będzie służył społeczeństwu, jako dzielnicowy. Uważa, że jest to stanowisko idealne dla niego i nie zamieniłby go na żadne inne.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

KPP

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content