Rowerowe powitanie wiosny

Wraz z wiosenną aurą na trasach, drogach, ścieżkach pojawili się rowerzyści. Rowerowe otwarcie sezonu jest już za Uniwersytetem Trzeciego Wieku i Klubem Rowerowym „Strzelec”.

klub rowerowy 3              We wtorek 19 kwietnia 2016 r. 15-osobowa grupa turystyki rowerowej Uniwersytetu pod opieką Jana Sagana wyruszyła na trasę ze Strzelec Kraj. do Górek Noteckich. Zwiedzano tę prasłowiańską miejscowość położoną u ujścia rzeki Polka (Pełcz), tamtejszy Zespół Szkół oraz miejscową okazałą halę sportową. O historii opowiadał Piotr Janczak. Następnie grupa udała się przez Puszczę Gorzowską do Sławna, gdzie rolę przewodnika pełniła Zdzisława Furmaniak, która oprowadziła grupę po tamtejszych stawach. Rowerzyklub rowerowy2ści słuchali wiadomości o rybołowach, kormoranach, wydrach i czaplach, które to masowo zubożają hodowlę ryb. Pod koniec wyprawy, tradycyjnie już, grillowano i snuto wspomnienia z poprzednich wypraw. Grupa turystyki rowerowej UTW dziękuje za opiekę i sprawną organizację wycieczki Janowi Saganowi i Halinie Szott.

Klub Rowerowy „Strzelec” również otworzył sezon wiosenny. W minioną niedzielę (24 kwietnia 2016 r.) rowerzyści udali się w pierwszą tegoroczną wyprawę. Jako pierwszy cel wycieczki grupa wyznaczyła Most Pojednanklub rowerowy 4ia nad Odnogą Ogardzką, gdzie podziwiano uroki jeziora Osiek. Następnie rowerzyści zwiedzali urokliwą kaskadę w Ogardzkim Młynie. Rowerzyści w sumie pokonali 30 km.

Przypomnijmy, że niemal w każdą niedzielę rowerzyści organizują wycieczki rowerowe i zachęcają do udziału w nich. Zbiórki odbywają się na Rynku Miejskim w Strzelcach Kraj. o godz. 10.00.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content