Kolarze na nartach

 

            Młodzi kolarze z LKS POM i Szkółka Kolarska działająca przy PSP Strzelce Kraj. wzięli udział w kolarskim obozie przygotowawczym w górach. Obok ciężkiego treningu znalazł się również czas na zwiedzanie i relaks.

 

Przez pięć dni, pomiędzy 25 a 29 stycznia 2016 r., dziesięcioosobowa grupa kolarzy pod opieką nauczyciela i trenera Mariusza Naruszewicza spędzała pracowity czas w Szklarskiej Porębie, gdzie przygotowywano się do nadchodzącego sezonu przełajowo-szosowego. W zgrupowaniu wzięło udział 7 kolarzy LKS POM:  Anna Sagan, Marcin Łęszczak, Marek Naruszewicz, Nicole Ostojska, Marta Łęszczak, Kacper Graffunder, Jakub Jackowski oraz dwóch przedstawicieli Szkółki Kolarskiej – Filip Szałek i Aleksander Szut.

Na uczestników czekało kilka niespodzianek. Pierwszą z nich była wizyta w siedzibie zawodowego klubu kolarskiego CCC Sprandi Polkowice. Przypomnijmy, że jednym z kolarzy polkowickiego teamu jest wychowanek LKS POM Michał Paluta. W asyście Tomasza Szulca, jednego z pracowników grupy, młodzi kolarze mogli z bliska zobaczyć rowery i sprzęt, na którym ścigają się kolarze z Polkowic. Strzelczanie otrzymali również firmowe upominki.

szklarska  W samej Szklarskiej Porębie na zawodników czekały nie tylko narty. – Grupa brała udział w treningu z wykorzystaniem nart zjazdowych, biegach na nartach biegowych techniką klasyczną, zajęciach na siłowni wzmacniających szkielet i górne partie mięśniowe, a uzupełnieniem były marszobiegi – tłumaczy Mariusz Naruszewicz. W czasie wolnym odbył się turniej tenisa stołowego. Na tym nie skończyły się niespodzianki, ponieważ w drodze powrotnej młodzi kolarze skorzystali z kąpieli w Termach Cieplickich. – Myślę, że ten wyjazd wpłynie bardzo dobrze na sezon szosowy. Jestem pewien, że po obozie jestem silniejszy i mocniejszy niż przed nim. Jestem bardzo zadowolony z tego wyjazdu. Chciałbym podziękować sponsorom za dofinansowanie. Szczególnie chcę podziękować Maćkowi Fularze za to, że robił nam takie ciężkie treningi na siłowni, co prawda zakwasy były niemiłosiernie, ale wytrzymałem to – informuje jeden z kolarzy, Kacper Graffunder.

Podziękowania składa też Mariusz Naruszewicz: – Chciałbym podziękować pani Katarzynie Ostojskiej za zorganizowanie zwiedzania siedziby CCC i pomoc w opiece. Równie gorąco dziękuję panu Maciejowi Fularze za pomoc w opiece i prowadzenie zajęć. Szczególne podziękowania należą się sponsorom wyjazdu, dzięki którym udało się skorzystać z tak wielu atrakcji, a są to: ROFIX, AKNI POLSKA, ZHU ROMAN FULARA Strzelce Krajeńskie, Ania Chmiel BHPlubuskie.pl, Lubuski Ekspert Bhp Adam Kiona, JM Projekt Jakub Mańdzij, Produkcyjno – Usługowa Monika Strzelczyk, Kwiaciarnia Kwiatek – Rafał Kwiatkowski, Komputery – Serwis Pasaż Kasztelański Marek Korolewicz,  Auto Części – Artur Mróz Sklep „Auto-Części” Mróz, Klub 39 i pół Ryszard i Danuta Zdankiewiczowie, Faktor Roman Stasiński.

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content