Wciąż młodzi duchem

Na początku października w całej Polsce obchodzony był Tydzień Seniora. Tradycyjnie świętował go także klub „Pogodny Uśmiech”, który zorganizował wielki turniej seniorów.
Już 9. z kolei turniej odbył się 7 października w restauracji „Zacisze”. Poza gospodarzami wzięły w nim udział kluby seniora z Górek Noteckich, Drezdenka, Dobiegniewa, Witnicy oraz z Niemiec.

Na początku imprezy odbył się krótki pokaz samoobrony przygotowany specjalnie dla seniorów. Przygotowała go Komenda Powiatowa Policji oraz instruktor sztuk walki Adam Kulczycki. Następnie rozpoczęła się turniejowa rywalizacja. Na seniorów czekało sześć zabawnych konkurencji. Seniorzy biegali z balonem, tańczyli z krzesłami, panowie w stroju baletnicy wykonali układy choreograficzne w rytm Jeziora łabędziego. Dużo śmiechu było przy następnej konkurencji „Jajko niespodzianka”. Seniorzy z opaskami na oczach dmuchali w jajko, na którego miejsce podstawiono talerzyki z mąką. W ostatniej konkurencji uczestniczyły pary damsko-męskie z każdego klubu, ale panowie mieli zawiązane oczy. Podczas tańca wszyscy zostali wymieszani i każdy z panów musiał odnaleźć swoją partnerkę. Na koniec kluby prezentowały potrawy kulinarne, a jurorzy próbowali tych smakołyków.

W klasyfikacji ogólnej najlepszy okazał się klub z Witnicy, trzykrotny mistrz turnieju. Na drugim miejscu znalazły się Górki Noteckie, na trzecim zaś Drezdenko. Wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i drobne upominki, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Strzelcach Krajeńskich. – Zawsze nam się tu podoba i pomimo wieku, czujemy się młodzi duchem. Co roku otrzymujemy tu mnóstwo energii i radości, człowiek zapomina o problemach, chorobach, po prostu się bawi i żyje. Współpraca z klubem ze Strzelec jest naprawdę świetna. Spotykamy się również poza takimi imprezami. Dzięki pani Bogusi wszystko jest zawsze dobrze zorganizowane. Między seniorami jest niesamowita przyjaźń, możemy na siebie liczyć w każdej sytuacji – mówiły seniorki z Górek Noteckich.

Nie zabrakło artystycznych występów każdego z klubów, na zakończenie wszyscy bawili się w belgijskim tańcu prowadzonym przez Bogumiłę Sergiejew. – Chciałam serdecznie podziękować wszystkim za udział, za zaangażowanie, za obecność, szczególnie za wsparcie i pomoc naszych seniorów ze Strzelec oraz ze strony MGOPS-u, a także Horstowi Łuczakowi, który jak zawsze służył nam rolą tłumacza. Również bardzo dziękuję burmistrzowi, ponieważ bez niego nie byłoby nas tutaj – mówiła kierowniczka klubu „Pogodny Uśmiech”. – Obchodzimy 10-lecie współpracy z naszym niemieckim klubem, dlatego korzystając z okazji, chciałam im podziękować za aktywny udział – dodała. Z okazji tej rocznicy kierowniczka niemieckiego klubu również zechciała się podzielić swoimi odczuciami. – Dołączyłam do tego wspaniałego grona w roku 2006. Te lata to dla mnie naprawdę piękne przeżycia, które zaowocowały prawdziwą przyjaźnią między naszymi klubami. To, czego brakuje u nas, a mają polscy seniorzy, to z pewnością entuzjazm, dużo humoru, uśmiechu, niezwykłej energii. Wszystkie imprezy są zawsze dobrze zorganizowane, stale jestem pod wrażeniem. Szczególnie wspominam polską wigilię, która co roku odbywa się na strzeleckim rynku, a w której widoczna jest również kultura łemkowska. Przepiękne dekoracje, cudowny świąteczny klimat. Cieszę się na każdy przyjazd. Za każdym razem spotyka nas polska gościnność i sympatia – mówiła Sonja Sasse. – Z naszej strony zawsze możecie liczyć na wsparcie, pomoc charytatywną i zaproszenia na imprezy w Niemczech. Dopóki będę zdrowa i w pełni sił, chciałabym, żeby ta przyjaźń trwała – dodała.

Tydzień Seniora obfitował również w inne wydarzenia: Przegląd Twórczości Seniorów w Dobiegniewie, a także marsz nordic walking wokół Jeziora Górnego z poczęstunkiem w Strzeleckim Ośrodku Kultury i wykładem z dietetyki. Przed seniorami jeszcze debata z policją.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content