MIKOŁAJKOWY TURNIEJ O PUCHAR BURMISTRZA

W sobotę 17 grudnia odbył się Turniej Mikołajkowy o Puchar burmistrza Strzelec Krajeńskich, organizowany przez KSW Vataha. Rywalizacja była na wysokim poziomie, ale najważniejsza jednak była dobra zabawa. Zwycięstwem jest zdrowy styl życia, nauka ważnych wartości, które nierozerwalnie wiążą się ze sportem.

– W turnieju wzięło udział 200 zawodników z kilku miast, między innymi zawodnicy KSW Vataha ze wszystkich sekcji klubu tj. Strzelce Krajeńskie, Pełczyce, Zwierzyn i Witnica – mówi Adam Kulczycki. Podczas turnieju rozgrywane były dwie główne konkurencje: walka soft-kalaki dla dzieci i walka light-contact dla młodzieży +13 lat. Głównym celem organizatorów, mimo tego że puchary za pierwsze trzy miejsca były bardzo okazałe i zachęcały do zwycięstwa, była przede wszystkim dobra zabawa i zachęcanie dzieci i młodzieży do aktywności. – Te dyscypliny uczą postaw fair play, zdrowej rywalizacji i poszanowania przeciwnika, przyczyniają się do wzajemnej integracji, promowania aktywnego trybu życia, a także wyzwalają potężne pokłady determinacji – stwierdza trener Adam Kulczycki. – To aspekty, które niewątpliwie będą miały przełożenie w dorosłym życiu. Dlatego też tak istotne jest, aby młodzi ludzie mieli szansę kształtować osobowości przy udziale ulubionych dyscyplin sportowych – dodaje.
Oprócz nagród rzeczowych, pucharów i medalu dla każdego uczestnika czekały liczne atrakcje: dmuchane zamki, animatorzy, kącik ze słodkim poczęstunkiem, wata cukrowa, a także Mikołaj, który przywiózł w swoich saniach okazałe prezenty dla każdego zawodnika. – Na sali można było spotkać stanowiska partnerów klubu między innymi Pycha Micha, AstroEnergy czy Tlenoterapia – mówi trener. – W organizacji wydarzenia pomagały firmy i instytucje ze wszystkich miast, w których działa klub, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – dodaje.

AL

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content