DAWID LEWANDOWSKI NA PODIUM MISTRZOSTW POLSKI

14-16 lipca w Małopolsce odbyły się Ogólnopolskie Olimpiady w kolarstwie szosowym czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, podczas, których w wyścigu ze startu wspólnego Dawid Lewandowski zdobył brązowy medal.
14 lipca w Szczyrzycu została rozegrana jazda indywidualna na czas, gdzie Dawid Lewandowski zdobył szóste miejsce. Do zmagań przystąpiło blisko 100 kolarzy, którzy mieli do pokonania dystans 9,5 km. Podopiecznemu trenera Piotra Ignaczaka zabrakło 9 sekund, by stanąć na najniższym stopniu podium. Sukcesem kolarza LKS POM Strzelce Krajeńskie zakończył się sobotni wyścig ze startu wspólnego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Na 90 km. trasie wytyczonej w okolicach Dobczyc w stawce 118 zawodników Dawid Lewandowski finiszował na trzeciej pozycji. – Wyścig ze startu wspólnego rozgrywał się na górzystej, selektywnej rundzie i mimo wielu prób odjechania od grupy na metę wjeżdża cały peleton – mówi Dawid Lewandowski. – Na metę udaje mi się wjechać na 3. miejscu i zdobyć medal Mistrzostw Polski. Dla mnie jest to ogromny sukces, jak i niemałe spełnienie marzeń – dodaje medalista. – Przede wszystkim jest to zasługa wielu osób, którym bardzo dziękuję, a w szczególności trenerowi Piotrowi Ignaczakowi bez którego nigdy nie byłoby mnie w takim miejscu – stwierdza kolarz LKS POM Strzelce Krajeńskie.