SONY DSC
0

XVII edycja Ratajady ma się ku końcowi

Tegoroczna edycja cyklu imprez sportowych „Ratajada –młodzież przeciw uzależnieniom” dobiega końca. Przed nami uroczyste grudniowe podsumowanie zrealizowanych działań.

W tym roku organizatorzy skupili się przede wszystkim na sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży w koszykówce, siatkówce, piłce nożnej, tenisie stołowym. Przy współpracy z Ligą Obrony Kraju w Gorzowie Wlkp. przygotowano Otwarte Mistrzostwa Województwa w strzelaniu z broni kulowej dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Strzelcach Krajeńskich zorganizowano (obowiązujący przy przyjęciu do policji) Sprawnościowy Tor Przeszkód. Podczas tych zawodów ponad 50 zawodników i zawodniczek rywalizowało o miano najsprawniejszego ucznia w gimnazjach i w szkołach ponadgimnazjalnych naszego powiatu i powiatów ościennych.

W czasie wakacji stowarzyszenie zorganizowało turnieje piłki nożnej i piłki plażowej. Najliczniejszą obsadą cieszyły się Otwarte Mistrzostwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych , które rozegrano we wrześniu. Rywalizowało w nich ponad 400 zawodników i zawodniczek na dystansach 500 i 1000 metrów.
Ponadto uczniowie uczestniczyli w spotkaniach, warsztatach i dyskusjach m.in. na temat szkodliwości alkoholu, narkotyków i dopalaczy.

Prezes stowarzyszenia Andrzej Bajko dziękuje za pomoc nauczycielom, dyrektorom, sponsorom, darczyńcom, w tym Urzędowi Marszałkowskiemu w Zielonej Górze, wicemarszałkowi Romualdowi Gawlikowi, radnej wojewódzkiej Barbarze Kucharskiej, Zarządowi Powiatu strzelecko-drezdeneckiego, radnym powiatowym Danielowi Brykowi i Przemysławowi Staszakowi, Piekarni „Zenard” w Zwierzynie, Zbigniewowi Bortnowskiemu –„Konwój Muszkieterów”, Ryszardowi Jaskowi, Lechowi Szurko, Robertowi Tuzowi .

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content