Policjanci z naszej komendy codziennie sprawdzają osoby z kwarantanny

W naszym powiecie kwarantanną objętych jest na tę chwilę ponad 100 osób. Codziennie policja sprawdza, czy są w domu. Większość stosuje się do zaleceń, a w ostatnim czasie pod adresem kwarantanny nie zastano dwóch mieszkańców.

– Mamy listę osób, które są objęte kwarantanną. Codziennie policjanci jadą do każdej z tych osób. Większość stosuje się do obowiązku kwarantanny. Dwie osoby z tych ponad stu nie zastaliśmy pod podanym adresem. Zostaną wobec nich wyciągnięte konsekwencje – informuje rzecznik prasowy Tomasz Bartos z KPP w Strzelcach Kraj. Funkcjonariusze do osób objętych kwarantanną jeżdżą o różnych porach, by nie spodziewały się kontroli. Sprawdzają również wszystkie doniesienia o możliwości złamania kwarantanny. – Jeśli ktoś ma informacje o osobach, które łamią kwarantannę, powinny powiadomić o tym fakcie komendę, można też dzwonić na numer 112. Każdy sygnał sprawdzimy – dodaje rzecznik policji.

Policjanci, oprócz sprawdzenia, czy dana osoba jest pod wskazanym adresem, pytają też, czy potrzebna jest pomoc. – Jeśli zaistnieje taka potrzeba, powiadomimy odpowiednie służby, które pomogą osobom objętym kwarantanną – zapewnia Tomasz Bartos.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content