Policyjne podsumowanie majówki

Podczas długiego majowego weekendu policjanci ze strzeleckiej drogówki zatrzymali w gminie Zwierzyn motorowerzystę i motocyklistę.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 37-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn, który w piątek 28 kwietnia w godzinach popołudniowych jechał motorowerem całą szerokością drogi bez kasku ochronnego. Po sprawdzeniu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu. Dodatkowo przewoził pasażera, który również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wobec kierującego mundurowi skierowali wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Do kolejnego zdarzenia doszło dzień później również w Zwierzynie, gdzie doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci, na miejscu zastali motocyklistę, który, jak oświadczył, podczas wjazdu do jednej z posesji ze względu na zły stan drogi stracił panowanie nad motocyklem i wywrócił się. Policjanci w trakcie rozmowy z mężczyzną wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Gdy mężczyzna zorientował się zaczął uciekać przed mundurowymi, lecz po chwili został zatrzymany. 44-letni mieszkaniec gminy Zwierzyn odmówił poddania się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym został przetransportowany do Szpitala w Drezdenku, gdzie została mu pobrana krew. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Na podstawie materiałów prasowych KPP w Strzelcach Kraj.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content