Zmagania triathlonowe Mateusza Cieślika w sezonie 2019

22 czerwca odbyły się w Suszu, stolicy polskiego triathlonu, Mistrzostwa Polski elity na dystansie sprinterskim.

Wśród 40 najlepszych zawodników z kraju znalazł się Mateusz Cieślik. Po bardzo zaciętej walce strzelczanin ukończył zawody na 14. miejscu open i 8. w klasie U 23. – Nie poszło mi pływanie,które ustawiło cały wyścig, a później bardzo ciężko było mi dogonić czołówkę – komentuje zawodnik.

Tydzień później Mateusz Cieślik wziął udział w ogólnopolskich zawodach triathlonowych w Pniewach na dystansie ¼ Ironmana;900 m pływania,40km rower, 10km bieg. Nasz zawodnik w morderczym upale zajął 4. miejsce open i zwyciężył w swojej kategorii. 21 lipca odbył się ogólnopolski festiwal triathlonu w Sławie, organizowany przez mistrza świata w podwójnym Ironmanie z1991 roku Jerzego Górskiego. Ostatnie dwie edycje tych zawodów na krótszym dystansie wygrał strzelczanin.

W tym roku zadebiutował na dystansie 1/3 Ironmana,czyli 1,2km pływania,60km rower i 14,3km biegu. Po pływaniu i rowerze był na pierwszym miejscu. – Na 12 km biegu '” odcięło mi prąd” – powiedział. Ostatecznie skończył zmagania na 4. miejscu open i zwyciężył swoją kategorię z ogromną przewagą nad drugim zawodnikiem.

18 sierpnia odbędą się najważniejsze zawody w sezonie, a mianowicie Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim w Białymstoku. Mateusz Cieślik reprezentuje klub UAM triathlon Poznań, trenerem jest Filip Przymusiński.