Ekstremalna Droga Krzyżowa rusza już jutro!

Już jutro ze Strzelec rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa 2018 zwana również Drogą (Pięknego) Życia. Jeszcze masz szansę się zapisać. Udział w EDK jest bezpłatny.

Pielgrzymka jest ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. – Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia – czytamy na oficjalnej stronie EDK. Do udziału w pielgrzymce zgłosiło się już 18 państw, 351 miejscowości i 100000 uczestników, wyznaczono też ponad 700 tras.

Trasa Srebrna – św. Franciszka z Asyżu rozpoczyna się w Strzelcach, następnie pielgrzymi przejdą przez Piastowo – Bronowice – Sokólsko – Bobrówko – Lubicz – Ogardy – Górzno – Kołecko – Ostomęcko – Kolsk – Chomętowo, pielgrzymka kończy się w Dobiegniewie (kościół św. Józefa). W sumie do pokonania są 44 km. Koordynatorem pielgrzymki jest Adam Skubis. Możliwe utrudnienia to przede wszystkim błoto na drogach polnych.

Udział w EDK jest bezpłatny.

Uczestnicy pielgrzymki mają do dyspozycji specjalną aplikację. Pokazuje ona lokalizację użytkownika na mapie z zaznaczoną trasą. Zawiera rozważania w formie tekstowej oraz audio. Podejmij wyzwanie i weź udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

Więcej informacji: www.edk.org.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content