Słabe ciśnienie wody w gminie

Susza i długotrwałe upały mogą być przyczyną niskiego ciśnienia wody w naszych kranach albo w ogóle jej braku.

– Ciśnienie w kranie jest o wiele mniejsze niż zwykle. Większość moich sąsiadów się na to skarży. To spory problem. Myślę, że odpowiedzialność za to ponoszą ci, którzy podlewają swoje ogródki – mówi pani Maria, mieszkanka Lubicza.

Ludzie skarżą się na zbyt niskie ciśnienie w godzinach wieczornych. Jednak wszystko wskazuje na to, że winę za ten stan ponoszą sami… mieszkańcy. Głównymi „winowajcami” wydają się być zraszacze i szlauchy ogrodowe, a raczej osoby, które ich używają. – Źle gospodarujemy wodą. Podlewamy ogródki, a w kranach sucho, albo ciśnienie wody jest tak niskie, że trudno z tym cokolwiek zrobić – komentuje pan Edward ze Strzelec.

Strzeleckie PGK prosi,by z uwagi na ograniczone zasoby wody mieszkańcy naszej gminy nie podlewali ogrodów i terenów zielonych od godz. 9.00 – 23.00. – Ogromny pobór wody spowodowany najprawdopodobniej intensywnym podlewaniem terenów zielonych przez mieszkańców gminy powoduje spadek ciśnienia wody. Pompy w naszym przedsiębiorstwie pracują na maksymalnych obrotach, zdarzają się też z tego powodu drobne awarie, dlatego prosimy o ograniczenie zużycia wody – mówi Grzegorz Rakiej, prezes PGK.

Dziś od godz. 23.00 do 5.00 nie będzie wody w rejonie ulic: Gdańska, Poznańska, Pogodna, Słoneczna, Gwiaździsta, Księżycowa, Planetarna, Jana III Sobieskiego, Zygmunta Starego, Kazimierza Wielkiego, Przemysława II i Łokietka.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content