Świetlica w Sławnie gotowa na imprezy

Świetlica w Sławnie w ciągu ostatniego roku została wyposażona w sprzęt, dzięki któremu mogą się tam teraz odbywać przyjęcia na 40 osób.
Sołtys Roman Cejmer wraz z Radą Sołecką prace rozpoczęli od gruntownego remontu sali. Ściany zostały wyszpachlowane, wygładzone, pomalowane. Z nieużytecznego zaplecza powstała kuchnia, która została wyposażona. Początkowo zakupiono zastawę, sztućce i wazy, następnie meble, dwie lodówki i kuchenki.


Na początku tego roku w świetlicy pojawiło się 50 nowych krzeseł i 10 taboretów oraz roboczy stół kuchenny. To jednak nie koniec. – Wysłałem pismo do OSP Bronowice z prośbą o przekazanie nam stołów, które nie są już w remizie potrzebne. Od wtorku jesteśmy więc posiadaczami 6 nowych stołów – mówi Roman Cejmer. – Ponadto muszę podziękować nowym mieszkańcom Sławna, państwu Butkiewiczom. Rodzina ta przekazała na rzecz świetlicy zmywarkę – dodaje.


Z sali wiejskiej korzystają wszyscy mieszkańcy Sławna, coraz częściej są tam organizowane imprezy okolicznościowe, ostatnio odbył się bal choinkowy dla dzieci.
Zarówno remont jak i zakup sprzętu zostały zrealizowane z pieniędzy z funduszu sołeckiego oraz w części z dochodów uzyskanych z organizacji wszelakich imprez okolicznościowych.


W planach jest też wyposażenie placu zabaw z dochodów wypracowanych przez sołectwo.


ab

krzesła
w świetlicy są już nowe krzesła
Sławno

świetlica w czasie remontu
sławno świetlica


wyposażenie

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content