Anomalie pogodowe siejące zniszczenia

Zaczęło się od kilkudniowych intensywnych opadów deszczu, a zakończyło póki, co na 2 -3 minutowym gradobiciu z silnym wiatrem, który powyrywał i łamał drzewa, linie elektryczne, zrywał dachy, a nawet zniszczył budynek magazynowy.

Rozpoczęło się od intensywnych i długotrwałych opadów deszczu w dniach 26 – 28 lipca w wyniku, których na terenie powiatu strzelecko – drezdeneckiego strażacy z PSP i OSP interweniowali 69 razy do wypompowywania wody z zalanych piwnic i mieszkań. Odnotowano również 6 zdarzeń związanych z usuwaniem połamanych konarów drzew.

Nawałnica, która przeszła w niedzielę, 30 lipca około godz. 20.00 przez teren gminy Strzelce Krajeńskie spowodowało dużą ilość interwencji straży pożarnej. Największe szkody nawałnica wyrządziła w miejscowościach: Bobrówko, Tuczno, Danków i Machary. Strażacy przez wiele godzin usuwali skutki tej nawałnicy. Większość wyjazdów dotyczyła usuwania połamanych drzew i konarów blokujących drogi powiatowe i gminne, ale strażacy zabezpieczyli również uszkodzone dachy w dwóch budynkach mieszkalnych. Nawałnica zniszczyła budynek magazynowy w miejscowości Bobrówko i uszkodziła silosy zbożowe w miejscowości Tuczno. Na szczęście nikt z mieszkańców, nie ucierpiał ale straty są ogromne.

Na podstawie materiałów prasowych Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content