Booktuberki w Strzelcach

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach naszej gazety o znanym w całej Polsce youtuberze Karolu Gązwie. Ta popularna wśród młodzieży działalność, jaką jest prowadzenie blogów i vlogów internetowych, zahacza o rozmaite tematy. W miniony weekend w naszym mieście odbyło się spotkanie osób, które prowadzą videoblogi na temat książek.

Spotkanie w dniach 8-10 lipca zainicjowała strzelczanka Maja Kłodawska, która od 2008 roku prowadzi w serwisie YouTube program o książkach, jest więc tzw. booktuberką (kanał Maja K.), a na co dzień studentką drugiego roku filologii polskiej w Szczecinie.

Blogerki: Maja ze Strzelec, Alicja i Klaudia z Warszawy, Anita i Ula z Wrocławia, Julia z Puław, Laura z Ciechanowa oraz Maria z Rzeszowa spotkały się w Baszcie Czarownic. Celem spotkania było nagranie programu do serwisu YouTube, który ma promować społeczność booktuberów. – Na naszych kanałach książkowych pokazujemy, że czytanie jest naprawdę fajne. Chcemy zaprosić do oglądania osoby czytające na co dzień oraz osoby, które jeszcze nie czytają – mówi Maja Kłodawska.
Dziewczyny poznały się na Targach Książek w Warszawie, a potem utrzymywały kontakt przez internet. – Chciałam, byśmy się spotkały, pobyły razem i wspólnie zrobiły program o tym, co najbardziej kochamy, czyli o czytaniu książek – dodaje Maja.
Prowadzenie blogów czy vlogów inernetowych to nie tylko hobby, ale często też pomysł na szerszą działalność. Booktuberka Maria Krasowska, znana z dwóch kanałów na YouTubie: „Zwariowani” i „Ameryka oczami nastolatki”, w wieku 16 lat zaczęła pisać na blogu książkę „Wyspa X”, która została wydana przez wydawnictwo Edytorial.

blogerki

You may also like...

Dodaj komentarz

Skip to content